News

Microsoft wprowadza zmiany w usłudze OneDrive

Microsoft zapowiedział dziś, że w usłudze OneDrive nastąpią pewne zmiany. Darmowa przestrzeń zostanie zredukowana z 15 do 5 GB, wprowadzone zostaną też limity dla użytkowników, którzy do tej pory cieszyli się nieograniczonym miejscem na dysku w chmurze.

Powodem takich działań jest fakt, że sporo użytkowników nadużywa serwisu i korzystając z nieograniczonej ilości miejsca przechowuje nawet 75 TB danych na jednym koncie. Przedsiębiorstwo z Redmond przedstawiło wprowadzane w życie zmiany:

„Nie planujemy w dalszym ciągu oferować nieograniczonej ilości miejsca na dysku w chmurze w ramach subskrypcji Office 365 Home, Personal lub University. Od teraz użytkownicy ci będą mogli wykorzystać 1 TB przestrzeni w OneDrive”

„Plany 100 i 200 GB zostaną zastąpione planem 50 GB za 1,99 dolara miesięcznie na początku 2016 roku”

„Pojemność dysku w darmowej wersji OneDrive zostanie zmniejszona z 15 do 5 GB, zarówno dla nowych jak i obecnych użytkowników. Zmiany te będą obowiązywać od przyszłego roku”

OneDrive

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie zmiany zostają wprowadzone od razu i jak widać Microsoft daje użytkownikom czas na zastanowienie. Subskrybenci Office 365 posiadający ponad 1 TB danych zostaną o zmianach powiadomieni i będą mieć aż 12 miesięcy na uporządkowanie swojego dysku. Natomiast użytkowników, którzy obecnie co miesiąc opłacają 100 lub 200 GB zmiany te nie obejmą.

Zgłoś błąd