News

Yahoo publikuje najczęściej wyszukiwane hasła 2015 roku

Zbliża się koniec roku, w związku z czym pora na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. Yahoo jak co roku udostępniło listę „Top”, bazującą nie tylko na własnej wyszukiwarce, ale również pozostałych platformach, takich jak Tumblr, Flickr oraz Polyvore.

Jak się okazuje, najczęściej wyszukiwanymi hasłami z zakresu technologii były kolejno iPhone 6 oraz Windows 10. Co ciekawe, na trzecim miejscu znalazł się iPhone 7, co najprawdopodobniej wynika z faktu, że ludzie nie spodziewali się debiutu najnowszego smartfonu Apple jako iPhone’a 6s.

Yahoo

Szum wokół Windowsa 8, nie do końca lubianego przez użytkowników systemu oraz możliwość darmowego przejścia do Windows 10 spowodowały, że to właśnie dziesiątka była drugim najczęściej wyszukiwanym hasłem.

Na dalszych pozycjach wyszukiwania znalazły się oczywiście Samsung Galaxy S6, Apple Watch, iPhone 5, iPad Air 2, Microsoft Xbox One, PlayStation 4 oraz Amazon Kindle.

Top zdjęciem na Flickr roku 2015 stał się obraz rakiety Falcon 9 oraz kapsuły Dragon, widoczny poniżej:

Falcon 9 Dragon

Odkładając technologię na bok, ogólnym hasłem wyszukiwanym najczęściej była Bobbi Kristina Brown, zmarła córka Whitney Houston. Klan rodziny Kardashian niemal zmonopolizował listę Yahoo, jednak poza nimi użytkownicy szukali też informacji na temat Katy Perry ( ósme miejsce).

Wśród „najbardziej obsesyjnych” tematów roku znalazła się m.in. debata na temat koloru sukienki z zamieszczonego w sieci zdjęcia.

Wszystkie te dane opierają się na statystykach Yahoo, jednak w przypadku lidera wyszukiwarek, jakim bez wątpienia jest Google, tego typu zestawienie może być jeszcze bardziej interesujące.

Zgłoś błąd