News

Wodoodporne płyty główne od ASRocka

Na rynku jeszcze nie pojawiły się procesory Haswell, a producenci płyt głównych już prześcigają się w prezentowaniu funkcji i technologii, które mają przyciągnąć uwagę przyszłych nabywców. ASRock postanowił pokazać coś nietypowego.

Wybrane płyty główne ASRocka serii 8 zostaną wzbogacone dość ciekawą cechą - odpornością na ciecz. Może wydawać się, że w codziennym użytkowaniu na niewiele się to przyda, ale cecha ta zyskuje sens w przypadku chłodzenia wodnego, szczególnie zaś konstrukcji niestandardowych narażonych na wycieki. ASRock nie gwarantuje ochrony przed wszystkimi rodzajami cieczy chłodzących, ale jest to krok w dobrym kierunku.

ASRock

Inną wartą uwagi nowinką, która ma przyciągnąć klientów do konstrukcji tajwańskiej firmy, jest wzmocniony układ audio. Płyty zostaną wyposażone w ośmiokanałowy kodek audio Realtek ALC1150 obsługujący DAC SNR 115dB oraz w dwa wzmacniacze TI NE5532 (jeden różnicowy, drugi słuchawkowy), dzięki czemu możliwe jest korzystanie ze słuchawek o bardzo wysokim oporze, dochodzącym - według producenta - do 600 Ohm.  Poza tym układ wspiera też technologie Direct Drive, DTS Connect oraz udostępnia osłony EMI i PCB.

Poza wymienionymi technologiami ASRock wprowadzić ma jeszcze trzy nowinki warte wzmianki: HDMI IN (nagrywanie wideo), 802,11 ac WLAN oraz oprogramowanie HomeCloud. Premiera konstrukcji już niedługo.

Zgłoś błąd