News

W grudniu zadebiutują pierwsze netbooki z Cedar Trail?

Premiera netbooków na platformie Intel Cedar Trail została przełożona o kilka miesięcy. Teraz okazuje się, że może się odbyć jeszcze później niż się spodziewano. Nowe informacje wskazują na to, że pierwsze komputery pojawią się na sklepowych półkach w grudniu tego roku. Pocieszające jest to, że przez ten czas firma Intel ulepszyła platformę.

Po pierwsze, Cedar Trail będzie obsługiwać technologię Rapid Start, która pozwoli na "obudzenie się" komputera z hibernacji w systemie Windows 7 i uruchomienie połączenia internetowego w 7 sekund. Po drugie, platforma zostanie wyposażona w technologie Smart Connect, która to z kolei pozwoli netbookowi na ściąganie aktualizacji programów w trakcie trybu uśpienia.

Asus Eee PC

Warto przypomnieć, że platforma będzie się składać z jednordzeniowego procesora Atom N2600 o taktowaniu 1,6 GHz lub dwurdzeniowego N2800 o taktowaniu 1,86 GHz (oba wykonane w procesie technologicznym 32 nm) oraz zintegrowanego układu graficznego z obsługą DirectX 10.1 z możliwością odtwarzania filmów w rozdzielczości Full HD 1920x1080.

Zgłoś błąd