News

Platforma Intel Cedar Trail 32 nm w Q4 2011

Pod koniec tego roku zadebiutować ma nowa platforma Intel Atom o nazwie Cedar Trail. Od poprzedniczki ma się różnić mniejszym procesem technologicznym 32 nanometrów. Dzisiaj poznaliśmy jej dokładną specyfikację.

Nowa platforma połączy w sobie nowe i stare, ale już sprawdzone rozwiązania. Taki sam, jak w Pine Trail, zostanie chipset NM10. Odmianą będą wykonane w 32 nm procesory Cedarview, obsługa Blu-ray 2.0, odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD 1080p, a także wsparcie dla Intel Wireless Music, Intel Wireless Display, PC Synch oraz także technologii Fast Boost.

Procesor Cedarview ma być wyposażony w 1 MB pamięci cache drugiego poziomu, kontroler pamięci DDR3, zintegrowany układ graficzny z obsługą DirectX 10,1 API, a jego TDP wyniesie jedyne 10 W. W ofercie pojawią się dwa modele - D2500 z dwoma rdzeniami o taktowaniu 1,86 GHz (dwuwątkowy) oraz D2700 z dwoma rdzeniami o taktowaniu 2,13 GHz (czterowątkowy). Mają one znaleźć zastosowanie w netbookach, nettopach i komputerach All-in-One.

Poza Cedar Trail, firma Intel szykuje się także do wprowadzenia na rynek platform Medfield SoC dla smartfonów i Cloverview SoC dla tabletów.

Zgłoś błąd