News

Ujawniono wydajność karty NVIDIA GeForce GTX 750 Ti

Do sieci wyciekły pierwsze testy wydajnościowe nowej karty Nvidii opartej na zupełnie nowej architekturze, zwanej Maxwell. Według syntetycznych benchmarków, układ ten jest szybszy od Radeona R7 260X, jak też swojego poprzednika, czyli GTX-a 650 Ti.

GeForce GTX 750 Ti wykonany jest procesie 28-nm, lecz tym razem sercem nowego układu nie będzie Kepler, tylko procesor graficzny o kodowej nazwie Maxwell, zapowiedziany już we wrześniu 2010 roku. Chip od „Zielonych”, według różnych zapewnień, ma być wysokowydajną, odznaczającą się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną jednostką, przy okazji zapewniając lepsze osiągi od swoich poprzedników. GTX 750 Ti prawdopodobnie pod tym względem uplasuje się na rynku w okolicach klasy średnio-niskiej.

Dokładna specyfikacja techniczna karty nie jest znana. Jedynym pewnikiem jest ilość pamięci, jaką będzie posiadała, tj. 2 GB GDDR5.

GeForce GTX 750 Ti Maxwell Performance

Z testów, które pojawiły się na jednym z chińskich forów internetowych, wynika, że nowa karta graficzna od Nvidii, będąca następcą GTX 650 Ti (ale nie modelu GTX 650 Ti Boost), jest wyraźnie lepsza i zdecydowanie prześciga „sześćset pięćdziesiątkę”, idąc ramię w ramię z Radeonem R7 260X, z którym nieznacznie wygrywa.

Póki co mamy do czynienia z testami, które tak na dobrą sprawę niewiele nam mówią. Przedpremierowe testy swoje, a rzeczywistość i tak wszystko zweryfikuje.

Jaka jest prawdziwa moc pierwszego z Maxwellów? O tym przekonamy się najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu.

Zgłoś błąd