News

Tłumaczenie mowy w Translator Google i Skype

Google pracuje nad nową funkcją, jaką ma być rozpoznawanie mowy i tłumaczenie jej na inny język. Prawdopodobnie będzie to coś podobnego do testowanej od niedawna funkcji tłumaczenie "na żywo" w Skype.

Tłumaczenie zarówno tekstu, jak i mowy w czasie rzeczywistym to nowe udoskonalenie wprowadzane przez Microsoft dla Skype. Ludzie będą mogli rozmawiać ze sobą w 40 różnych językach. Na razie aplikacja udostępniona jest w wersji beta, a tłumaczenia są dostępne w dwóch językach – angielskim i hiszpańskim. Minimalnym wymaganiem jest urządzenie działające na systemie Windows 8.

skype translate

Podobnie Translator Google przygotowuje się do wprowadzenia nowej funkcji. Ta ma być idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących wygodnego dostępu do natychmiastowego tłumaczenia. Na razie aplikacja ma słuzyć do wyłapywania tekstu z filmu lub muzyki. Niewykluczone jest jednak, że Google wprowadzi również możliwość tłumaczenia w czasie rzeczywistym.

W chwili obecnej obie te technologie są dopracowywane i trudno stwierdzić, kiedy będą dostępne dla wszystkich użytkowników oraz czy rzeczywiście będą spełniać swoje zadania.

 

 

Zgłoś błąd