News

Strona i twitter Skype'a zhakowane

Nowy rok nie zaczął się dla Microsoftu najszczęśliwiej. Wszystko przez atak na Skype'a. Syryjska grupa hakerów przejęła na krótko kontrolę nad blogiem i twitterem tej popularnej usługi.

Ataki hakerów to ostatnimi czasy zmora korporacji. Od nagłośnienia sprawy z amerykańskim systemem PRISM i współpracy największych gigantów branży elektronicznej, hakerzy zaczęli atakować ze zdwojoną siłą. Przekonał się o tym już w tym roku Microsoft, którego usługa Skype, a konkretnie blog oraz konto na Twitterze, zostały zhakowane.

Skype Twitter Hack

Za atakiem stała grupa Syrian Electronic Army (SEA) odpowiedzialna za włamania na serwery New York Times, BBC, CNN, Guardiana i Twittera. Na blogu i Twitterze Skype'a pojawiła się informacja od samych sprawców ataku: "Nie używaj e-maili Microsoftu (hotmail, outlook), oni monitorują twoje konta i sprzedają informacje rządom".

Skype Blog Hack

Mamy więc i przesłanie. Trudno jednak nie zauważyć, że coś jest na rzeczy. Według dokumentów zaprezentowanych przez Guardiana, NSA miało dostęp do najważniejszych usług Microsoftu, w tym właśnie Hotmaila, Outlook.com, Skydrive i Skype'a. Podejścia hakerów do giganta z Redmond nie zmieniło założenie przez niego i kilku innych liderów branży informatycznej specjalnej grupy walczącej o zmianę podejścia władz do tematu. 

Zgłoś błąd