News

Samsung oczyszczony z zarzutów naruszania patentów Nvidii

Zakończył się spór dotyczący naruszania przez Samsunga patentów Nvidii. Według sędziego z Komisji Handlu Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych Samsung nie wykorzystał technologii przedsiębiorstwa bez jego zgody. Nvidia z pewnością nie ma powodów do zadowolenia.

Samsung został oczyszczony z zarzutów dotyczących wykorzystania technologii Nvidii w układach graficznych znajdujących się w chipach Exynos i Snapdragon. Cała sprawa rozpoczęła się w 2014 roku i dotyczyła nie tylko Samsunga, ale również firmy Qualcomm. Poszkodowane przedsiębiorstwo zażądało zablokowania sprzedaży urządzeń posiadających te układy oraz odpowiedniego odszkodowania pieniężnego.

Nvidia Vs Samsung

Rzecznik Nvidii poinformował, że orzeczenie wydane przez sędziego Thomasa Pendera na korzyść Samsunga zostanie odpowiednio zweryfikowane przez pełną komisję, dzięki czemu ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero w lutym przyszłego roku.

Samsung odmówił komentarza. Jednak co ciekawe, Samsung również jakiś czas temu przeszedł do ofensywy. W listopadzie ubiegłego roku przedsiębiorstwo złożyło do sądu federalnego w Wirginii oskarżenie przeciwko Nvidii, która też miała naruszyć patent Samsunga.

Warto dodać, że Komisja Handlu Międzynarodowego ma prawo zatrzymać import produktów, które naruszają patenty w USA. Przedsiębiorstwa dość często wykorzystują ten fakt i składają pozwy aby ograniczyć import innych urządzeń oraz otrzymać rekompensatę pieniężną.

Zgłoś błąd