News

Apple wygrywa proces z 2013 roku o naruszanie patentów

W 2013 roku ContentGuar pozwał Apple, Google i Samsung za nielegalne wykorzystywanie technologii DRM. Sąd oczyścił już Google i Samsunga z zarzutów, a teraz sprawa zakończyła się również dla przedsiębiorstwa z Cupertino, które zostało uznane za niewinne.

ContentGuard Holdings powstał w 2000 roku w wyniku współpracy Microsoftu i Xerox. Obecnie jest własnością firm Time Warner i Pendrell Corporation, posiadającego blisko 1200 patentów na całym świecie. ContentGuard oskarżył Apple o nielegalne zastosowanie opatentowanych technologii cyfrowych DRM w usługach dystrybucji treści, w tym muzyki, filmów, programów telewizyjnych oraz książek sprzedawanych za pośrednictwem iTunes oraz iBooks. Naruszonych miało zostać aż 5 patentów.

apple1

Google i Samsung zostały oczyszczone z tych zarzutów nieco wcześniej w tym roku, w przypadku Apple proces trwał nieco dłużej. Decyzją Sądu Stanów Zjednoczonych przedsiębiorstwo z Cupertino nie naruszyło pięciu patentów związanych z zabezpieczeniami DRM. Ława przysięgłych uznała, że Apple nie jest w stanie udowodnić nieważności patentów, jednak nadal nie będzie płacić żadnych odszkodowań firmie ContentGuard Holdings.

Jak informuje Tech Times, ContentGuard jest wyrokiem bardzo rozczarowany.

Tego typu oskarżenia nie są w świecie gigantów technologicznych żadną nowością. Apple, Samsung, Microsoft, Google i wielu innych często pozywa siebie nawzajem za stosowanie różnych technologii. Wojny patentowe doprowadziły również do tendencji wykupowania przedsiębiorstw posiadających bogate portfolio patentów w celu ich przejęcia.

Zgłoś błąd