News

Ratchet & Clank bije rekordy sprzedaży

Studio Insomniac Games zdecydowało się oficjalnie poinformować graczy o rekordzie swojej najnowszej produkcji, czyli przywróconej na rynek po latach grze Ratchet & Clank. Jak się okazuje, tytuł został najszybciej sprzedającym się wydawnictwem w historii całego cyklu

Jak widać dobra promocja potrafi zdziałać cuda, ale przecież nawet najlepsza reklama nie pomoże złej produkcji. Wygląda więc na to, że w przypadku Ratchet & Clank deweloperom z Insomniac Games oraz wydawcom z Sony Computer Entertainment w odpowiednim stosunku udało się połączyć obie te rzeczy, bowiem przywrócona po latach na rynek seria bije rekordy sprzedaży. Tak wynika przynajmniej z ostatniego wpisu twórców na oficjalnym blogu platformy PlayStation, gdzie ujawnili oni, że najnowszy Ratchet & Clank jest już najszybciej sprzedającym się wcieleniem w historii całej marki.

Nie zapominajmy, że dużą rolę we wspomnianej promocji gry z pewnością odegrał film o tym samym tytule, który do polskich kin trafił w zeszłym tygodniu. Zbudowana na podstawie historii oryginalnego wcielenia Ratchet & Clank historia pojawiła się na srebrnym ekranie w animowanej postaci oraz w odświeżonej formie na konsolach PlayStation 4. Wszystko to miało miejsce w niemalże jednakowym czasie, co zaowocowało sporym zainteresowaniem wokół przygód pary nietypowych przyjaciół. Dobry marketing to jednak nie wszystko, a w tym przypadku liczy się również jakość rozgrywki. Na tę z pewnością nie można narzekać, bowiem jeszcze przed premierą gry pisaliśmy o pierwszych ocenach, jakie Ratchet & Clank zdobyło od zachodnich recenzentów. Zdaje się więc, że twórcom z Insomniac Games reboot jak najbardziej się udał. Nieco gorzej ma się za to ma się film, który nie został przyjęty przez krytyków tak ciepło jak sama gra. Producenci nie zdecydowali się ujawnić oficjalnych wyników sprzedaży tytułu, ale niezależnie od tego możemy liczyć na dalszy rozwój marki Ratchet & Clank.

Zgłoś błąd