News

Pierwsze oceny nowego wcielenia Ratchet & Clank

Wraz z wejściem w nową generacje platform, twórcy z Insomniac Games postanowili powrócić do korzeni, wskrzeszając pierwsze wcielenie marki Ratchet & Clank w odświeżonej odsłonie. Producenci wstrzelili się więc idealnie w panującą obecnie modę, a efekty ich pracy ocenili już nawet pierwsi recenzenci, którzy mieli okazję wypróbować grę jeszcze przed jej oficjalną premierą.

Zręcznościowa produkcja w stylu retro na nowoczesnej platformie? Ostatnimi czasy takie tytuły wciąż nie mogą wydostać się z cienia wysokobudżetowych gier akcji, jednak teraz swoją szansę otrzymało Ratchet & Clank. I to po raz kolejny, bowiem jeśli na początku poprzedniej dekady grywaliście w podobne platformówki, to tytuł ten z pewnością pamiętacie z konsoli PlayStation 2 oraz innych platform marki Sony. Wraz z wejściem w nową generację konsol twórcy z Insomniac Games, czyli studia-matki dla całej serii, postanowili przypomnieć nam pierwszą odsłonę cyklu z 2002 roku, poniekąd wykorzystując obecnie panującą modę na odświeżanie "klasyków".

Najnowsze wcielenie Ratchet & Clnak trafi zatem na rynek już jutro, ale to jeszcze nie wszystko, gdyż wraz z nową odsłoną cyklu wydawcy z Sony Computer Entertainment zdecydowali się na stworzenie filmu, bazującego na uniwersum gry. Produkcja trafi do kin 20 kwietnia (w Polsce - 22 kwietnia) i będzie oczywiście w całości animowana. Tymczasem stojąca właśnie u progu rynkowego debiutu gra Ratchet & Clnak otrzymała swoje pierwsze oceny od światowych recenzentów. Większość z nich okazuje się bardzo pozytywna, a testujący tytuł redaktorzy docenili przede wszystkim dobre połączenie nowych rozwiązań z klasycznymi nawiązaniami do wcześniejszych odsłon serii. Poniżej prezentujemy wybrane oceny, jakie dotychczas otrzymała produkcja studia Insomniac Games:

PlayStation Universe - 8,5/10

GameSpot - 8/10

Destructoid - 8/10

VideoGamer - 8/10

GamesRadar+ - 4/5

ShackNews - 8/10

IGN - 9/10

Game Informer - 8,25/10

Zgłoś błąd