News

Nowe linki w wynikach wyszukiwania Google

Google poddał lekkiej modernizacji swoją wyszukiwarkę. Odtąd w wynikach wyszukiwania pod najpopularniejszymi serwisami zobaczymy bardziej rozbudowane, dynamicznie generowane linki

Do tej pory pod najpopularniejszymi witrynami, które wyświetlały się na początku wyników naszego wyszukiwania, Google umieszczało osiem linków, które pozwalały bezpośrednio przenieść się do jej najpopularniejszych podstron.

Stare dynamiczne linki w wynikach wyszukiwania

Kalifornijski gigant poszedł jednak o krok dalej i zdecydował się zwiększyć ich rozmiary. Linków teraz jest dwanaście, a każdy został opatrzony adresem URL i kilkoma słowami opisu. Tym samym pierwsza strona zajmuje znacznie więcej miejsca w wynikach wyszukiwania. Google tłumaczy taką decyzję lepszą widzialnością i przejrzystością najpopularniejszych serwisów, które najczęściej skupiają uwagę internautów.

Nowa wersja dynamicznie generowanych linków w wynikach wyszukiwania

Nowe, dynamiczne linki w wynikach wyszukiwania są, tradycyjnie już w przypadku Google'a, aktywowane stopniowo poszczególnym grupom użytkowników. Jeżeli jeszcze nie macie ich u siebie, z pewnością wkrótce się to zmieni.

Zgłoś błąd