News

Microsoft uruchamia testy Cortany na iOS

W czerwcu Microsoft zapowiedział, że Cortana będzie dostępna również w wersji na urządzenia z Androidem i iOS. Niedawno uruchomiono otwarte beta testy asystenta dla systemu Google, a już teraz możliwe jest jego przetestowanie na iPhone’ach i iPadach.

Cortana będzie jednym z grupy wieloplatformowych narzędzi Microsoftu. Oznacza to, że dostęp do asystenta głosowego będą mieli nie tylko użytkownicy Windowsa, ale także osoby korzystające z Androida i iOS, co zwiększy jego konkurencyjność. W kwestii Androida otwarte testy beta rozpoczęły się pod koniec sierpnia, przy czym testy zamknięte trwają sporo dłużej.

Cortana Microsoft

Microsoft zrobił kolejny krok i udostępnił Cortanę w wersji na system Apple’a. Chętni użytkownicy mogą się już rejestrować, jednak jak powiedziało przedsiębiorstwo, poszukiwana jest ograniczona liczba chętnych. Rejestracje są też na razie ograniczone d Stanów Zjednoczonych i Chin i wymagane jest wypełnienie krótkiej ankiety.

Mimo wszystko gigant z Redmond podkreśla, że dzięki głębokiej integracji z Windows 10 Cortana zawsze będzie najbardziej funkcjonalna właśnie na tym systemie. Oczywiście nie zmienia to faktu, że Microsoft poświęca bardzo dużo uwagi na zapewnienie jak najlepszych doświadczeń w przypadku asystenta na inne systemy operacyjne.

Zgłoś błąd