News

Cortana na Androida obsługuje komendę „Hey Cortana”

Cortana na Androida znajduje się obecnie w fazie testów. Do asystenta głosowego w wersji beta Microsoft wprowadza kolejną funkcję, która z pewnością spodoba się użytkownikom korzystającym z usługi. Mowa tu o wywoływaniu asystenta słowami „Hey Cortana”.

Otwarte beta testy Cortany na urządzenia z systemem Google rozpoczęły się pod koniec sierpnia. Asystent w wersji na Androida jest (i z pewnością jeszcze przez jakiś czas będzie) sporo uboższy niż ten dostępny na komputery z Windows 10. Poza tym użytkownicy urządzeń mobilnych bardzo chętnie korzystają z konkurencyjnego Google Now. Przed Microsoftem stoi więc trudne zadanie, jednak przedsiębiorstwo małymi krokami udoskonala swojego asystenta.

Cortana Microsoft

Wraz z wersją 1.0.0.289 nadeszła funkcja „Hey Cortana”. Po wypowiedzeniu tych słów asystent zostanie automatycznie uruchomiony. Jedynym warunkiem jest odblokowany ekran naszego urządzenia. Warto zaznaczyć, że funkcja ta jest domyślnie wyłączona, można to jednak łatwo zmienić w ustawieniach.

Polscy użytkownicy wciąż nie doczekali się dedykowanej im wersji językowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić możliwości asystenta w wersji angielskiej. Cortana potrafi bowiem wyszukiwać określone informacje, np.  na temat pogody czy wyniku meczu, a także zaplanować konkretne wydarzenia i przypomnieć o nich w odpowiednim momencie.

Zgłoś błąd