News

Kolejny Polak na okładce FIFA 14

Jak widać, nie tylko Robert Lewandowski jest na tyle rozpoznawalnym polskim piłkarzem, żeby znaleźć się na okładce najnowszej edycji serii gier piłkarskich Fifa 14. Drugim Polakiem, któremu się to udało, jest Piotr Leciejewski, występujący w lidze norweskiej bramkarz. Stał się twarzą norweskiego wydania gier piłkarskich EA Sports!

Jak wiadomo, producent gier FIFA zazwyczaj umieszcza na okładce w danym regionie lokalną gwiazdę, dlatego też w Polsce twarzą serii został w tym roku Robert Lewandowski, a w Wielkiej Brytanii jest to Gareth Bale. W Norwegii wybór padł na 28-letniego Polaka, bramkarza zespołu Brann Bergen, który jednak w naszym kraju nie jest znany szerszej publiczności. Zapewne stało się tak, ponieważ rozegrał on niespełna 20 spotkań w polskiej Ekstraklasie.

Kolejny Polak na okładce FIFA 14

Następnie postanowił spróbować swoich sił w Norwegii i występuje tam od roku 2008. Najpierw bronił barw Sogndall Fotball, a kolejnym krokiem było przejście do Brann Bergen w roku 2011. W tym zespole gra po dzień dzisiejszy i jest bardzo cenionym zawodnikiem nie tylko w klubie, ale też w skali kraju. Zaowocowało to ofertą ze strony Electronic Arts i pojawieniem się na okładce jednej z najpopularniejszych gier sportowych na świecie.  

Zgłoś błąd