News

Google Chrome kończy wsparcie dla Windowsa XP i innych systemów

Windows XP lata świetności ma już za sobą, o czym świadczy chociażby fakt, że sam Microsoft w ubiegłym roku zdecydował się zakończyć wsparcie techniczne systemu. Wciąż są jednak użytkownicy, którzy nie zdecydowali się na przejście na nieco nowsze wydanie Windowsa. Mimo to Google ostatecznie kończy wsparcie przeglądarki Chrome dla tej wersji systemu, a jego datę wyznaczono na kwiecień przyszłego roku.

W kwietniu tego roku przedsiębiorstwo z Mountain View zadecydowało o przedłużeniu wsparcia przeglądarki Chrome dla systemu Windows XP. Czas ten niestety się kończy i już w kwietniu przyszłego roku aktualizacje (w tym związane z bezpieczeństwem) przeglądarki nie będą trafiać do wspomnianego już Windowsa, a także Visty i OS X w wersjach 10.6, 10.7 i 10.8.

Google Chrome

Warto dodać, że wymienione systemy operacyjne (poza Vistą, która ma być wspierana przez Microsoft do 2017 roku) zostały już wycofane przez Microsoft i Apple, dlatego takie działania ze strony Google są jak najbardziej zrozumiałe. Przedsiębiorstwo dodaje, że korzystanie ze starych wersji systemu równa się większemu ryzyku zainfekowania wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Zgłoś błąd