News

GeForce GTX 700 na targach Computex 2013?

Serwis Fudzilla.com dotarł do informacji, jakoby Nvidia zamierzała pokazać nową serię układów graficznych już na tegorocznych targach Computex, a nie - jak wcześniej spekulowano - dopiero w roku 2014.

Dostawy nowych GeForce'ów mają zostać uruchomione w ciągu kilku miesięcy od majowych targów Computex 2013. Według redaktorów serwisu Fudzilla, Nvidia poinformowała swoich partnerów o "czymś ciekawym", co niedługo ma się pojawić. Właśnie w tej informacji upatruje się zapowiedzi 7. serii kart graficznych zielonych.

Nvidia GTX 700

Nvidia chce odpowiedzieć na coraz bardziej agresywne poczynania AMD wprowadzeniem konkurencyjnego produktu. Należy pamiętać, że sprzedaż układów dla komputerów stacjonarnych nadal odgrywa ważną rolę w sprawozdaniu finansowym Nvidii. Nie ma na razie informacji, jak przedstawiać ma się wydajność nowych układów, ale wzrost w porównaniu do obecnych konstrukcji powinien być zauważalny.

W przyszłym roku Nvidia planuje przejść na proces technologiczny 20 nm, a więc nowa seria będzie pewnie odświeżonymi modelami opartymi o rdzeń Kepler. Nvidia chce ponadto pokazać, że to właśnie w rynku PC drzemie przyszłość, że konsole nowej generacji nie są w stanie zaoferować niczego ciekawego. Nie ma się tutaj czemu dziwić – zieloni przegrali z kretesem walkę z AMD o możliwość dostarczania podzespołów do nextgenów.

Zgłoś błąd