News

Garść informacji o kulisach i przyszłości ELEAGUE

Richard Lewis wraz z grupką osób związanych z ELEAGUE zorganizował Q&A za pośrednictwem portalu reddit. Dziennikarze internetowej redakcji Gamurs zebrali najciekawsze pytania i odpowiedzi – z zebranych informacji możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat współpracy Lewisa z korporacją Turner, jego opinii na temat afery hazardowej czy problemów związanych z transmisją meczy CS:GO w amerykańskiej telewizji.

Przygotowując nową ligę CS:GO z pulą nagród sięgającą 1.4 miliardów dolarów, przedstawiciele firmy Turner poszukiwali kogoś, kto stanie się twarzą ich projektu. Wybór padł na Richarda Lewisa, który w oczach pomysłodawców ELEAGUE był postacią prezentującą się naturalnie i charyzmatycznie. On sam stwierdził na łamach reddit, że nie chciałby kontynuować tej roli w kolejnym sezonie. Richard ma w planach przejście na dietę i rozpoczęcie ćwiczeń kondycyjnych, a czas spędzany przed komputerem był dużą przeszkodą w realizacji tych celów. Mężczyzna wypowiedział się również na temat zawieruchy związanej z hazardowym światem Counter Strike'a – jak twierdzi fundamentem CS'a nigdy nie były ruletki, jackpoty czy wszelkiej maści inne internetowe kasyna. Gospodarz ELEAGUE przewiduje, że gra straci nieco użytkowników, jednak z drugiej strony wrócą do niej osoby, które pragną czerpać czystą przyjemność z samej rozgrywki i nie chciały wcześniej brać udziału w wyścigu szczurów, który napędzały skiny i obstawiający je ludzie. Organizatorzy amerykańskich zawodów dystansują się od wszelkich gier gambitowych, łączących się w jakiś sposób z ich projektem i zapewniają, że Turner szanuje oraz przestrzega prawa hazardowego Stanów Zjednoczonych.

Rozmówcy odpowiedzieli także społeczności reddit'a na pytania odnośnie przyszłości ligi. Dowiedzieliśmy się, że drugi sezon ELEAGUE dostał zielone światło jeszcze zanim pierwsza edycja turnieju w ogóle się rozpoczęła. Korporacja Turner rozmyśla aktualnie nad dodaniem do rozgrywek innych tytułów, uspokajając jednocześnie internautów – CS:GO oczywiście pozostaje w lidze i z pewnością nie zostanie zastąpiony. Lewis wypowiedział się również o amerykańskim majorze - jak stwierdził to byłby prawdziwy honor, gdyby ELEAGUE mogło być gospodarzem wydarzenia na taką skalę. Zaznaczył jednocześnie, że on i Turner nie mają żadnej taryfy ulgowej i muszą starać się o możliwość przygotowania wspomnianego majora takimi samymi sposobami jak reszta kandydatów. Nie mogło oczywiście zabraknąć kwestii SK Gaming, które zostało wykluczone z rozgrywek pierwszego sezonu (drużyna rozpoczęła zmagania jako Luminosity Gaming, później zmieniła barwy na SK, łamiąc regulamin zawodów). Organizatorzy potwierdzili, że sytuacja była dla nich nowym doświadczeniem z którego wynieśli naukę – w następnym sezonie ELEAGUE będzie lepiej przygotowane na rozwiązywanie tego typu problemów.

Ostatnią ważną sprawą, która została poruszona w ramach Q&A są media. Gospodarze obiecali usprawnić międzynarodową transmisję meczy i odpowiedzieli na pytania odnośnie telewizji TBS. Internauci dziwili się, że tylko jeden mecz ćwierćfinałowy będzie pokazywany w amerykańskiej telewizji (Virtus Pro vs Ninjas in Pyjamas) – jest to podyktowane czasem antenowym, jakim dysponują gospodarze turnieju. Temat transmitowania Counter Strike'a w TV jest w Stanach Zjednoczonych kwestią nieco kontrowersyjną zważając na czasy w jakich żyjemy. Wysoki stopień zagrożenia atakami terrorystycznymi oraz bolesne wspomnienia chociażby z 9/11 powodują, że używanie takich sformułowań jak „terroryści” czy „podłożona i wybuchająca bomba”, nawet w grze komputerowej, kojarzy się sporej części społeczeństwa dość negatywnie i powoduje niepokój. Trudno jest więc w całej sprawie znaleźć zdrowy balans.

Faza pucharowa ELEAGUE rozpoczyna się od ćwierćfinałów, które startują dzisiaj o godzinie 20:00 – etap ten zainicjują reprezentanci EnVyUs oraz Fnatic w spotkaniu best of three. Wszystkie batalie możecie śledzić za pośrednictwem oficjalnego kanału ligi na platformie Twitch, a pełna rozpiska meczy znajduje się TUTAJ. Półfinały pierwszego sezonu odbędą się za tydzień, zaś starcie w którym wyłoniony zostanie triumfator zaplanowano na 30 lipca.

Zgłoś błąd