News

Facebook wprowadza tagi na profilu użytkownika

Użytkownicy Facebooka już niedługo na swoich profilach znajdą nową funkcję. Mowa tu o tagach, które są obecnie w fazie testów. Wielu użytkowników zapewne zna je z serwisu LinkedIn, gdzie ułatwiają odnalezienie informacji na temat zainteresowań oraz umiejętności innych osób.

Wygląda na to, że Facebook uznał takie znaczniki za potrzebne i jak podaje serwis The Verge, koncepcja jest już testowana na kontach użytkowników w Nowej Zelandii. Sam rzecznik Facebooka również wypowiedział się na jej temat. Jego zdaniem, oprócz standardowych sposobów na dowiedzenie się kim jest dana osoba, potrzebna jest możliwość wyrażenia swojej tożsamości w bardziej nieformalny sposób i właśnie temu posłużyć mają tagi. Użytkownicy zapraszając znajomych będą mogli dodać coś od siebie, na przykład zwracając uwagę na jakąś konkretną cechę. Ma to wzmocnić więzi między przyjaciółmi, a także pozwolić dowiedzieć się czegoś na swój temat. Krótko mówiąc, będzie podobnie jak w LinkedIn, gdzie istnieje możliwość przypisywania tagów innym jak i sobie, a nasi znajomi mogą przypisywać je nam (co jednak wymaga naszego wcześniejszego zatwierdzenia).

Na Facebooku znaczniki nie zostaną ograniczone specjalną listą, można będzie więc dodawać to, co będziemy chcieli. Oczywiście jeżeli komuś taka możliwość się nie spodoba, nie będzie musiał jej akceptować co spowoduje jej wyłączenie na naszym profilu.

Tagi Facebook

Na razie nie wiadomo kiedy tagi trafią do kolejnych użytkowników, a z udostępnionych informacji wynika, że nie ustalono żadnych konkretnych terminów co do długości testów w Nowej Zelandii ani ich dotarcia do kolejnych osób. Pozostaje więc zaczekać.

Zgłoś błąd