News

EA będzie robić gry à la GTA?

Studio EA zapowiedziało, że planuje skupić się na dużych grach akcji w otwartym, sandboxowym świecie.

Jak wiadomo, EA ma w swoim portfolio wiele różnych tytułów, w tym liczne strzelanki, wyścigi czy gry sportowe, ale nie ma wśród nich pozycji podobnych pod względem rozgrywki do takich gier jak GTA, Assassin’s Creed czy Batman. I to ma się wkrótce zmienić.

EA 1

Patrick Soderlund, wicedyrektor EA, powiedział w wywiadzie z IGN: „Jeśli spojrzycie na nasz największy segment, czyli na gry akcji, to nie ma tam zbyt wielu propozycji. (...) Strategia, którą teraz wdrażamy w życie, ma na celu poszerzenie naszego portfolio w ramach tego segmentu i sprawdzenie, co możemy graczom dostarczyć z rzeczy, których do tej pory nie robiliśmy”.

EA 2

Redakcja IGN zapytała, czy ta zmiana ma związek z przyłączeniem się do EA Jade Raymond z Ubisoftu (w ramach jej nowego studia, Motive), która ma w tym konkretnym gatunku ogromne doświadczenie. Soderlund nieszczególnie chciał to potwierdzić, ale zaznaczył, że żeby robić takie gry, potrzebni są odpowiedni ludzie.

EA 3

„Potrzebujemy zwierzchnictwa i ludzi, którzy zajmowali się tym najlepiej, jak tylko potrafili, i którzy mają na swoim koncie sukcesy w tej materii. Idzie to w parze z naszymi dużymi ambicjami w kwestii inwestowania w nową markę. Chcemy tego. Tworzymy teraz wiele nowych marek, ale chcemy zainwestować jeszcze więcej pieniędzy w kolejne”.

EA 4

Studio Motive pracuje już nad nową grą, i być może będzie to pierwsza pozycja EA, która pójdzie tą strategią.

Zgłoś błąd