News

DOOM: Słów kilka o trybie singleplayer

Deweloperzy z Bethesda Softworks przeprowadzili godzinny strumyk dzieląc się ze światem urywkami z trybu kampanii dla pojedynczego gracza w nadchodzącym DOOM'ie. Najwięksi fani serii nie powinni być zawiedzeni – nowa część brutalnego FPS'a wraca bowiem do korzeni.

Wczoraj na portalu Reddit pojawił się post z linkiem do nieopublikowanego jak dotąd trailera trybu singleplayer DOOM'a. Przeciek został jednak dość szybko zablokowany przez deweloperów, a filmik zniknął z sieci pod pretekstem naruszenia praw autorskich. Ludzie z Bethesdy wyczuwając gorącą atmosferę spowodowaną wyciekiem, postanowili rzucić nieco światła na kampanię w swoim nowym dziele. Dyrektor kreatywny Hugo Martin wraz z producentem wykonawczym Martym Strattonem poprowadzili za pośrednictwem Twitch'a godzinną transmisję na żywo w trakcie której pokazali fragmenty z rozgrywki dla pojedynczego gracza. Wiele osób mając okazję testować tryb multiplayer w ramach otwartej bety, z góry skazała go na porażkę – fani mają nadzieję, że kampania będzie jego całkowitym przeciwieństwem. Materiał video po zakończonym strumyku został zapisany i umieszczony na YouTubie - sprawdźcie co o produkcji powiedzieli Hugo oraz Marty:

Pierwsze co rzuca się w oczy po obejrzeniu materiału to zmiany względem multiplayera - w singlu nie będziemy ograniczeni do posiadania tylko dwóch rodzajów broni. Z efektownej demolce z pewnością pomoże brak magazynków do przeładowania – strzelamy aż do chwili, w której pozbędziemy się ostatniego naboju z naszego ekwipunku. Dobre wrażenie robią również specjalne ciosy kończące – tak zwane „glory kills”, które będziemy mogli wyłączyć w opcjach jeśli zechcemy utrudnić sobie rozgrywkę, pozwolą nam w widowiskowy sposób pozbyć się przeciwnika, zapewniając nam chwilową nieśmiertelność oraz trofea w postaci amunicji i punktów zdrowia. Każdą broń nadaje się do modyfikacji dzięki której zwiększymy jej siłę rażenia czy wygląd. Gra mocno stawia na ofensywę i dynamiczną akcję, do ponownego przejścia kampanii zachęcić nas mają liczne osiągnięcia oraz wyzwania. Nowy DOOM zadebiutuje 13 maja na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Zgłoś błąd