News

Porównanie graficzne konsolowych wersji nowego Dooma

Do sieci trafił najnowszy materiał z rozgrywki opublikowanej dokładnie wczoraj produkcji studia id Software, czyli najnowszej odsłony serii Doom. Filmik ukazuje zestawienie wydajności oraz jakości graficznej tytułu na dwóch konkurencyjnych platformach konsolowych, czyli Xboksie One oraz PlayStation 4.

Dokładnie wczoraj fani nieco zapomnianej przez lata serii Doom otrzymali jej najnowsze wcielenie. Niegdyś kultowa strzelanka doczekała się w końcu nowej wersji, po ponad dekadzie od ujawnienia poprzedniego wcielenia cyklu. Dzięki temu ciekawość miłośników marki jak i całego rynku sięgała zenitu. Wszyscy też zastanawiali się, jak tytuł finalnie wypadnie na poszczególnych platformach. O ile w sieci wciąż brak jest pierwszych recenzji gry ze względu na narzucone przez wydawcę embargo, w wyniku którego testowe egzemplarze trafiły do światowych redakcji dopiero wczoraj, o tyle gracze z całego świata już zaczęli się dzielić pierwszymi wrażeniami z rozgrywki.

I tym razem naszych oczekiwań nie zawiedli redaktorzy serwisu Digital Foundry, dostarczając najnowszy materiał z rozgrywki zaraz po premierze tytułu. Niespełna siedmiominutowe wideo ukazuje zestawienie graficzne konsolowych wersji nowego Dooma. Na filmiku możemy zobaczyć jakość grafiki oraz płynność rozgrywki, z jaką spotkamy się, uruchamiając grę na Xboksie One lub PlayStation 4. Mimo że różnice w obu przypadkach są naprawdę niewielkie, to oglądając materiał dowiemy się, że w tym wypadku konsola marki Sony radzi sobie z wyświetlaniem rozgrywki nieco lepiej. Redaktorzy Digital Foundry zaznaczają, że obie konsole zaliczają spadki poniżej 60 FPS w poszczególnych sekwencjach gry, jednak w ogólnym rozrachunku te nie psują wizerunku całego gameplaya. Na korzyść PlayStation 4 przemawia natomiast stała rozdzielczość full HD. Wygląd najnowszego Dooma wyróżniają z kolei bardzo płynne, nieprzerysowane animacje oraz dobra praca oświetlenia, co powinno zadowolić większość graczy. Na rynku jest oczywiście dostępna jeszcze trzecia odmiana tytułu, przeznaczona dla posiadaczy komputerów PC, której porównanie graficzne z innymi wersjami opublikował w serwisie YouTube użytkownik Candyland. Filmik możecie zobaczyć w poniższym odtwarzaczu. 

Zgłoś błąd