News

Chcesz nauczyć się tworzyć gry? Masz szansę!

Polska firma Techland pomoże Wam nauczyć się tworzyć gry komputerowe. Co najważniejsze, w tym specjalnym szkoleniu może wziąć udział każdy - w dodatku bez wychodzenia z domu.

Akademia Twórców Gier to nowy projekt firmy Techland (odpowiedzialnej m.in. za stworzenie takich marek, jak Call of Juarez, Dead Island czy Xpand Rally). Właśnie rozpoczyna się pierwszy kurs zatytułowany Level Design i - jak sama nazwa wskazuje - poświęcony jest projektowaniu i budowie poziomów w grach FPS w środowisku Chrome Engine.

Kurs ma formułę e-leariningu, czyli szkolenia zdalnego - każdy chętny może się zapisać przez internet i również za pośrednictwem sieci, w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie i tempie będzie realizował materiał. Kurs trwa od 13 lutego do 13 kwietnia 2012 roku i, co istotne, jest całkowicie bezpłatny.

Kurs składa się z sześciu części, z których każda kończy się testem wiedzy. Warunkiem ukończenia całości jest wykonanie zadania końcowego, a każdy z uczestników, który stworzy własną mapę single player, otrzyma specjalny certyfikat. Oprócz tego wśród uczestników szkolenia rozlosowanych zostanie 10 zestawów składających się z gry na PC oraz gadżetów od organizatora. Trzy wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie, a ich autorzy także otrzymają gry na konsolę, grę na PC, książkę z zakresu Level Designu i gadżety od Techlandu. Ponadto firma dodaje, że autorów najoryginalniejszych prac zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko Level Designer w firmie Techland.

Organizatorzy podali wymagania, które musi spełnić komputer, by móc uruchomić na nim narzędzie potrzebne do pracy i nauki przy projektowaniu poziomów, edytor ChromeEd. Oto one:

  • procesor klasy Core 2 Duo 2,66 GHz lub nowszy,
  • 2 GB pamięci operacyjnej,
  • karta graficzna ATI 2600XT / GeForce 8600GT (512 MB RAM) lub nowsza,
  • Windows XP SP2 lub nowszy 32-bit (zalecany Windows Vista lub 7).
Zgłoś błąd