News

ASUS Transformer Book TX300 wkracza do akcji

Firma ASUS zaprezentowała właśnie najnowszy produkt z serii Transformer o nazwie TX300. Urządzenie to jest swoistą hybrydą tabletu oraz notebooka, która pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Komputer ten posiada 13,3-calową matrycę Full HD, dysk HDD i SSD oraz może być wyposażony w jeden z procesorów z serii Core i5 lub Core i7.

ASUS Transformer Book TX300 to hybrydowy komputer mobilny pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Urządzenie to łączy w sobie wydajność i funkcjonalność notebooka z mobilnością i prostotą obsługi tabletu. Transformer Book TX300 może być wyposażony w procesor Intel Core trzeciej generacji (Ivy Bridge) i szybkim dyskiem twardym o pojemności 320 lub 500 GB. Po odłączeniu stacji dokującej od 13,3-calowej matrycy IPS oferującej rozdzielczość 1920 x 1080 - Full HD - ASUS Transformer Book TX300 przeistacza się w samodzielny tablet z dyskiem SSD o pojemności 128 GB.

Oddzielne baterie stacji dokującej i tabletu zapewniają - jak chwali się producent - nawet do pięciu godzin pracy w trybie pełnej obsługi notebooka i do ośmiu godzin pracy tabletu. Czas pracy notebooka może zostać dodatkowo wydłużony do ośmiu godzin po wyłączeniu dysku twardego i gniazd interfejsów, zachowując aktywną klawiaturę i touchpad. Urządzenie może przejść w tryb czuwania i pozostać w nim nawet do dwóch tygodni. Ponadto posiada on funkcję Instant On pozwalającą na wznowienie pracy w niespełna 2 sekundy.

Ponadto za warstwę dźwiękową w modelu TX300 odpowiada technologia ASUS SonicMaster, opracowana we współpracy z firmą Bang & Olufsen, a także procesory audio Waves, nagrodzone statuetką GRAMMY Award w kategorii technicznej. Dodatkowo opisywane urządzenie posiada przednią kamerę HD i mikrofon konferencyjny, które świetnie sprawdzą się podczas prowadzenia rozmów wideo. Opcjonalna tylna kamerka (5 MPix) jest w stanie nagrywać filmy w jakości 720p HD.

ASUS Transformer Book TX300 - specyfikacja

ASUS Transformer Book TX300 01

ASUS Transformer Book TX300 02

ASUS Transformer Book TX300 03

Zgłoś błąd