News

ASUS Transformer Pad TF300T

Jeszcze tablet czy może już netbook?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: ASUS Transformer Pad TF300T
Producent: ASUSTeK Computer Inc.
Interfejs: Dotykowy
Platforma systemowa: Google Android 4 Ice Cream Sandwich
Głośność pracy: Niesłyszalny
Wymiary: Tablet 263 x 180.8 x 9.9 mm, stacja dokująca 263 x 180.8 x 8~10.4 mm
Waga: Tablet 635 g, stacja dokująca 546 g
Gwarancja: 24 miesiące
Zawartość zestawu: Tablet, stacja dokująca, dwuczęściowa ładowarka, instrukcja obsługi

Jakiś czas temu firma ASUS wypuściła na rynek pierwszy na świecie tablet z możliwością podłączenia klawiatury, noszący nazwę Transformer TF101. Wyposażony jest on w układ NVIDIA Tegra 2 i w dniu premiery stanowił najwydajniejszy i najbardziej zaawansowany tablet dostępny na rynku. Producent poszedł za ciosem i stworzył kolejne modele Transformerów. Jednym z nich jest Transformer Pad TF300T, którego zdobyliśmy do testów. Chcecie wiedzieć, jakie zaszły w nim zmiany względem poprzedniego modelu? Zapraszamy do lektury!

Opakowanie i jego zawartość

TF300T dotarł do naszej redakcji w niewielkim opakowaniu, jednak o dość sporej – jak na te wymiary – wadze. Utrzymane jest ono w ciemnej tonacji. Już pudełko sugeruje nam, z czym mamy do czynienia, bowiem widnieje na nim fotografia skrywanego wewnątrz urządzenia. Zdjęcie to prezentuje możliwość połączenia tabletu z klawiaturą. Oprócz loga producenta czy oznaczenia modelu na opakowaniu znajdziemy dodatkowo informacje o oddziałach producenta w takich państwach, jak: Ameryka, Niemcy, Taiwan czy Chiny.

ASUS Transformer Pad TF300T

Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazał się ciemnoniebieski tablet połączony z klawiaturą. Gdy go wyjmiemy, znajdziemy dwie małe instrukcje obsługi. Jedna przeznaczona jest dla stacji dokującej (klawiatury), a druga dla tabletu. Niestety w żadnej z nich nie znajdziemy języka polskiego. Mimo wszystko nie jest to chyba duży minus, ponieważ system Android jest wyposażony w samouczek, który uruchamia się wraz z pierwszym włączeniem urządzenia. Jest on na tyle dokładny, że powinien nam przedstawić wszystkie najwazniejsze funkcje. Kolejnym elementem wyposażenia jest dwuczęściowa ładowarka. Część sieciowa jest wyposażona w gniazdo USB, dzięki czemu możemy wykorzystać kabel USB nie tylko do połaczenia tabletu z komputerem, ale także do ładowania. Takie rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane w nowych smartfonach, a nawet w zwykłych telefonach komórkowych. Poza tymi rzeczami nic więcej od producenta nie otrzymamy.

ASUS Transformer Pad TF300T

Zgłoś błąd