News

ASRock prezentuje płytę X99X Killer

ASRock zaprezentował płytę główną X99X Killer przystosowaną do obsługi nadchodzących procesorów Haswell-E i tym samym dołączył do grona pozostałych producentów ujawniających swoje najnowsze konstrukcje wyposażone w chipsety Intel X99.

Podstawą płyty jest oczywiście socket LGA2011-3, obok którego umieszczone zostało osiem slotów pamięci DDR4, które mogą pracować w system quad-channel. Poniżej umieszczone zostały trzy sloty PCI-Express x16 wraz z dwoma PCI-Express x1. Znalazło się również miejsce dla 10 złączy SATA3, jednakże  na płycie nie znajdziemy SATA-Express. Zamiast tego, ASRock postawił na port Ultra M.2 z aż czteroma liniami PCI-Express 3.0, gdy konkurencyjne modele stosują dwie linie PCI-Express 2.0. Pozwala to na osiągnięcie transferów na poziomie zawrotnych 32Gb/s. W przypadku tajwańskiego producenta nie jest to najnowsze rozwiązanie, ponieważ wcześniej można było się z nim spotkać np. na płycie ASRock Z97 Extreme6.

Dla panelu przedniego zostały przygotowane dwa porty USB 3.0, jedno złącze USB 2.0 oraz wyjście audio korzystające z technologii Purity Sound 2. Tylni panel wejść i wyjść wyposażono w port PS/2, dwa złącza USB 2.0 Fatal1ty przeznaczone dla gamingowych urządzeń peryferyjnych, sześć portów USB 3.0, eSATA, ośmiokanałowy dźwięk HD z wyjściem optycznym Toslink, i dwa porty Ethernet. Jeden z nich to standardowa konstrukcja Intela, natomiast drugi to specjalna konstrukcja Killer E2200 NIC.

Płyta zapowiada się na łakomy kąsek, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę technologię Ultra M.2 pozwalającą na osiąganie zawrotnych prędkości transferu danych na urządzeniach magazynujących.

Póki co nie są dostępne żadne informacje dotyczące dostępności produktu czy też jego ceny, jednak płyta pojawi się na polskim rynku prawdopodobnie w pierwszej połowie września – kilka dni po premierze procesorów Haswell-E, która spodziewana jest pod koniec sierpnia. 

Zgłoś błąd