News

Apple oskarżone o bezprawne usunięcie danych z iPhone’a

Współczesne urządzenia czasem się psują i wymagają oddania do naprawy. Ważne jest, aby przed odesłaniem ich do serwisu wykonać kopię zapasową danych. W innym przypadku ich odzyskanie może nie być możliwe. Przestrogą może być sytuacja 68-letniego mężczyzny, który bezpowrotnie stracił wiele cennych danych zapisanych na swoim iPhone’ie.

Cała sprawa rozpoczęła się, gdy 68-letni Derick white otrzymał kilka wiadomości informujących, że jego iPhone 5 wymaga naprawy. Po otrzymaniu zawiadomienia mężczyzna udał się do serwisu Apple w Londynie, gdzie po chwili otrzymał urządzenie z powrotem. Emeryt nie zdawał sobie sprawy, że jego iPhone został właśnie zresetowany, co rozwiązało rzekome problemy z jego działaniem.

Apple dane iPhone Derick White

Strata była dla mężczyzny tym bardziej dotkliwa, że na telefonie znajdowały się wszystkie zdjęcia z miesiąca miodowego z żoną oraz kontakty telefoniczne gromadzone od 15 lat. „W tym telefonie było zapisane moje życie”, powiedział White.

Sprawa została wniesiona do londyńskiego sądu, jednak oficjalnie Apple nie bierze żadnej odpowiedzialności za utratę danych. Jeden z dokumentów sądowych mówi też, że oskarżający nie wykazał, w jaki sposób poniósł szkody. Mężczyzna liczy jednak na wygraną i 5 tysięcy funtów zadośćuczynienia, dzięki którym mógłby zabrać żonę na drugi miesiąc miodowy.

Zgłoś błąd