News

Apple Music dostępne także na Androida

Usługa muzyczna Apple Music zadebiutowała 30 czerwca. Po czterech miesiącach liczba subskrybentów wynosi już 6,5 miliona (w sierpniu z wersji darmowej korzystało ponad 11 milionów osób), jednak sporego wzrostu możemy oczekiwać w najbliższym czasie, ponieważ Apple Music wkracza na urządzenia z Androidem.

Apple Music to nic innego jak kolejna na rynku usługa muzyczna, oferująca ponad 37 milionów utworów. Po zakończeniu 90-dniowego okresu próbnego do dyspozycji użytkowników pozostaje wyłącznie wersja Premium, za którą w Polsce trzeba zapłacić 4,99 lub 7,99 euro (pakiet rodzinny do 6 osób). W przeciwieństwie do Spotify, Apple nie zdecydowało się na darmową wersję usługi z reklamami.

Apple music

Eddy Cue z Apple’a w rozmowie dla serwisu TechChrunch powiedział, że usługa dla Androida została uruchomiona 10 listopada i jest dostępna na wszystkich rynkach, gdzie dostępne jest Apple Music w wersji iOS. Wyjątkiem są Chiny, premiera w tamtym regionie ma jednak nastąpić niebawem.

Użytkownicy chcący korzystać z usługi na urządzeniach z Androidem również otrzymają dostęp do trzymiesięcznej wersji trial. Po tym okresie aby dalej korzystać z zasobów Apple Music wymagana będzie rejestracja i opłacanie comiesięcznego abonamentu. W dowolnym momencie można oczywiście bez konsekwencji zrezygnować z usługi.

Aplikacja jest dostępna na Androida w wersji beta, a do jej instalacji wymagany jest system w wersji 4.3 (Jelly Bean) lub nowszej. Warto zwrócić uwagę, że wydanie to może jeszcze nie posiadać wszystkich funkcji dostępnych na iOS.

Zgłoś błąd