News

Znakomity wynik sprzedaży Final Fantasy XIII w dniu premiery

Square Enix podało do publicznej informacji oficjalne dane dotyczące sprzedaży trzynastej odsłony słynnego cyklu Final Fantasy w ciągu pierwszych 24 godzin od momentu debiutu tej produkcji w Kraju Kwitnącej Wiśni.

W oficjalnym oświadczeniu Square Enix przeczytać możemy, że wyniki sprzedaży w pierwszym dniu "przekroczyły jeden milion". Do tego należy jeszcze dodać 200 tysięcy sztuk specjalnej edycji konsoli PlayStation z wizerunkiem głównej bohaterki Final Fantasy XIII, czyli Lightning, jakie pojawiły się w sprzedaży w dniu premiery gry i zawierały dodatkowo kopię wspomnianego tytułu w zestawie, i które nie zostały uwzględnione w danych przedstawionych przez Square Enix. Raczej trudno przypuszczać, żeby chociaż jeden egzemplarz takiej konsoli nie znalazł nabywcy w dniu premiery FFXIII.

Square Enix poinformowało także, że w dniu premiery Final Fantasy XIII w Japonii dostępnych było 1.8 miliona egzemplarzy tego tytułu. Przypomnijmy, że pomimo o wiele większej grupy docelowej poprzednia część Final Fantasy również dostępna była w liczbie około dwóch milionów sztuk w dniu swojej premiery.

Warto także zauważyć, że Final Fantasy XIII pojawiło się w Japonii jedynie w wersji na PlayStation 3. Konsola ta w Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedała się do tej pory w liczbie nieznacznie tylko przekraczającej 4 miliony egzemplarzy, więc około 1,2 miliona sprzedanych kopii FFXIII można uznać za naprawdę spory sukces.

Final Fantasy XIII pojawi się w Europie na początku marca.

Zgłoś błąd