News

Zachodnia wersja Final Fantasy XIII ukończona

Motomu Toriyama, kierujący pracami nad Final Fantasy XIII, zamieścił na oficjalnej stronie tego tytułu wiadomość informującą o tym, że wersja gry przygotowywana z myślą o rynku zachodnim jest już gotowa.

Motomu Toriyama nie tylko poinformował, że "zachodnia wersja jest już gotowa", ale przeprosił także zachodnich graczy za tak długi czas oczekiwania.

– W chwili obecnej członkowie zespołu deweloperskiego w Japonii znajdują się na noworocznym urlopie. Czekają także na zatwierdzenie ostatecznej wersji gry – dodał pracownik. – Zachodnia wersja była tworzona równocześnie z japońską, ponieważ chcieliśmy mieć pewność, że zostanie ona wydana tak blisko daty japońskiej premiery, jak to tylko możliwe – dodał Motomu Toriyama. – Proszę o jeszcze trochę cierpliwości w oczekiwaniu na "dzień walki z przeznaczeniem" – zakończył.

Pewną ciekawostką dotyczącą najnowszej odsłony cyklu Final Fantasy podzielił się z graczami odpowiedzialny za stronę wizualną gry Isamu Kamikokuryou. Stwierdził on bowiem, że z finalnej wersji FFXIII wycięto tyle zawartości, że można by z niej spokojnie zbudować osobną grę.

Final Fantasy XIII wydane zostanie w Europie już 9 marca w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboxa 360.

Zgłoś błąd