News

Windows 7 w wersji finalnej

Microsoft udostępnił dzisiaj finalną wersję swojego nowego systemu operacyjnego – Windowsa 7. Zdaniem producenta, system ten uruchamia i wyłącza się zdecydowanie szybciej od swojego poprzednika. Oferuje także nowe funkcje usprawniające pracę i zwiększające bezpieczeństwo. Windows 7 jest dostępny w 34 wersjach językowych, w tym także w polskiej.

Windows 7 przynosi również zmiany w postaci przebudowanego paska zadań (dzięki temu uruchomione aplikacje można obejrzeć w miniaturowych okienkach), funkcji DeviceStage, która umożliwia centralne zarządzanie wszystkich urządzeń podłączonych do komputera. Microsoft twierdzi, że funkcja wyszukiwania jest teraz bardziej precyzyjna. Dodatkowo możliwe jest obsługiwane systemu operacyjnego za pomocą ekranu dotykowego multi-touch.

Windows 7 dostępny jest w 3 edycjach:

  • Home Premium
  • Professional
  • Ultimate

Minimalne wymagania sprzętowe Windowsa 7:

Aby móc skorzystać z Windowsa 7, należy posiadać procesor taktowany częstotliwością 1 GHz, 1 GB pamięci RAM (w przypadku architektury 64-bitowej - 2 GB), 16 GB wolnego miejsca na dysku (w przypadku architektury 64-bitowej - 20 GB) oraz kartę graficzną obsługującą DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0.

Więcej informacji o Windowsie 7 można znaleźć na stronach producenta. Zapraszamy do dyskusji o nowym systemie na naszym forum.

Windows7

Windows7

Zgłoś błąd