News

Ubuntu 10.04 LTS gotowe do pobrania

Ukazała się nowa odsłona najpopularniejszej dystrybucji Linuxa. Wersja oznaczona numerem 10.04 wprowadza szereg nowości w wyglądzie oraz funkcjonalności systemu.

Ubuntu 10.04 LTS (Long Term Support - długoterminowe wsparcie techniczne) wykorzystuje jądro Linuxa w wersji 2.6.32. Canonical zapewnia o szeregu zmian oraz poprawek, które zostały wprowadzone do nowego systemu. Wśród nich warto wyróżnić domyślnie zaimplementowaną obsługę Ubuntu One - dzięki czemu użytkownicy mogą przechowywać swoje pliki w internecie. Ponadto wprowadzono możliwość aktualizowania swojego statusu w popularnych serwisach społecznościowych i mikroblogowych z poziomu systemu operacyjnego.

Nowe Ubuntu charakteryzuje się zupełnie odmienionym instalatorem, który w obecnie ma formę zbliżoną do tego znanego z Windows XP. Wprowadzone zostały również zmiany w interfejsie graficznym. Między innymi dotyczy to przycisków zamknięcia, minimalizowania i maksymalizowania  okienka, które teraz znajdują się po lewej stronie.

Obecna dystrybucja nosi nazwę Lucid Lynx (Świetlisty Ryś). Canonical zapewnia wsparcie techniczne dla systemu przez najbliższe 5 lat.

Ubuntu 10.04 można pobrać z naszego działu download

Zgłoś błąd