News

Chrome zamiast Firefoksa w Ubuntu?

Mark Shuttleworth, założyciel Canonical, nie wyklucza możliwości, by w przyszłych wydaniach Ubuntu Firefox został zastąpiony przez konkurencyjną przeglądarkę Google Chrome.

Pierwsze próby wprowadzenia Chrome'a do Ubuntu miały miejsce przed premierą wersji 11.04, ostatecznie jednak pozostano przy produkcie Mozilli. Podobnie sprawa się ma w przypadku wydania 11.10, w którym również znajdziemy "Liska". Nie znaczy to jednak, że Firefox na zawsze pozostanie przypisany systemowi. Założyciel Canonical, Mark Shuttleworth, określił siebie jako wielkiego fana Chrome'a i przyznał, że obecne wydanie jest najlepiej rozwijane spośród wszystkich dotychczas udostępnionych na platformę Linux. Możemy zatem się spodziewać, że Shuttleworth będzie namawiał do zmiany domyślnej przeglądarki w Ubuntu.

Najprawdopodobniej jednak pierwsze realne zmiany pojawią się w wydaniu 12.10, gdyż planowana na kwiecień 2012 wersja 12.04 ma posiadać długoterminowe wsparcie techniczne, co wyklucza wprowadzenie w niej tak daleko idących zmian w domyślnym oprogramowaniu.  

Zgłoś błąd