News

Trzy nowe rozszerzenia dla Chrome od Google

Google wydało trzy rozszerzenia do przeglądarki internetowej Chrome, które pozwolą zintegrować program z niektórymi usługami kalifornijskiego giganta.

Pierwsze rozszerzenie pozwala na szybki podgląd kalendarza Google bezpośrednio w przeglądarce. Po kliknięciu na specjalną ikonkę zobaczymy dymek z najbliższymi wydarzeniami oraz linkami służącymi do szybkiego dodawania nowych pozycji. Rozszerzenie obsługuje standard hCalendar, dzięki czemu możliwe jest dodawanie do kalendarza wydarzeń umieszczonych na specjalnych stronach internetowych. Z takimi możemy się spotkać między innymi na portalu społecznościowym Facebook.

Google Calendar od Google dla Chrome

Drugi z dodatków to WebClipboard, czyli internetowy schowek. Możemy w nim przechowywać wybrane fragmenty stron internetowych. W przeciwieństwie do funkcji wbudowanej w system operacyjny, WebClipboard przechowuje informacje w chmurze. Tym samym treści ze schowka możemy wykorzystać w innych usługach Google - np. internetowym pakiecie biurowym Docs.

WebClipboard od Google dla Chrome

Trzeci i ostatni dodatek nosi nazwę YouTube Feed. Zainstalowanie go w przeglądarce pozwala na otrzymywanie informacji na temat nowych klipów umieszczonych w subskrybowanych przez nas kanałach.

YouTube Feed od Google dla Chrome

Wszystkie te rozszerzenia znajdziecie w galerii dodatków do Chrome. Polecamy również naszą publikację na temat najciekawszych wtyczek do przeglądarki Google.  

Zgłoś błąd