News

Google Music raczej w przyszłym roku

New York Post podaje, że kalifornijski gigant ma problemy z ustaleniem warunków współpracy z firmami fonograficznymi. Tym samym premiera usługi Google Music najprawdopodobniej zostanie opóźniona.

Przyczyną problemów, jak podaje New York Post, jest negatywne podejście do całej sprawy przez wytwórnie muzyczne, które uważają, że nowa usługa przyczyni się do wzrostu piractwa w sieci. Najwięcej kontrowersji wywołują plany kalifornijskiego giganta związane z możliwością strumieniowego przesyłania utworów. Otóż Google, oprócz możliwości zakupu muzyki, chce też udostępnić piosenki do odtwarzania online. Firmy fonograficzne mają też wątpliwości wobec formy płatności artystom za piosenki. Google nie przygotowało konkretnej oferty. 

W związku z powyższymi problemami wszystko wskazuje na to, że muzyczny sklep internetowego giganta zawita w sieci dopiero na początku roku 2011.

Google Music ma być bezpośrednią konkurencją dla muzycznego sklepu Apple - iTunes, z którego za oceanem korzysta aż 70 proc. internautów. W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, że koncern również planuje udostępnić strumieniowe przesyłanie muzyki bezpośrednio z sieci, czyli funkcję, która miała stanowić o oryginalności usługi Google

Zgłoś błąd