News

RockMelt - nowa przeglądarka internetowa

Już wkrótce na rynku przeglądarek internetowych pojawi się nowy gracz. Program o nazwie RockMelt będzie skierowany do miłośników Facebooka, bo do działania będzie wymagał konta na tym właśnie serwisie. Przeglądarka będzie oparta na darmowym projekcie Chromium.

Na pewno zastanawiacie się, po co przeglądarka internetowa może potrzebować konta na Facebooku. Chodzi o coś w rodzaju uwierzytelnienia. Wystarczy zalogować się na swoje konto, aby załadować osobiste ustawienia programu.

Przeglądarka zostanie zbudowana na bazie Chromium, czyli projektu Open Source, z którego korzysta Chrome. W ten sposób RockMelt będzie współpracować ze wszystkimi rozszerzeniami dostępnymi dla przeglądarki Google. Poza tym dostajemy gwarancję, że obsłuży CSS3 oraz HTML5.

Za projekt są odpowiedzialni Tim Howes i Eric Vishria, których finansowo wspiera osoba odpowiedzialna między innymi za Netscape Navigator, czyli Mark Andreessen.

Ze strony rockmelt.com można pobrać wersję beta nowej przeglądarki. Na razie są dostępne tylko edycje pod Windowsa i Mac OS X.

Możliwości przeglądarki możecie zobaczyć na poniższym filmie:Zgłoś błąd