News

Google przejmuje SocialDeck

Gigant z Mountain View przejął kolejnego producenta. Tym razem wybór padł na firmę SocialDeck słynącą z tworzenia gier społecznościowych.

Zagraniczne media opisują ten krok, jako kolejny w kierunku nawiązania konkurencji z Facebookiem. Firma SocialDeck ma na swoim koncie takie tytuły, jak Shake & Spell, Color Connect czy Pet Hero. Wszystkie one zostały przeznaczone na telefony komórkowe i oferują szereg wbudowanych funkcji społecznościowych. W ubiegłym roku produkcje sygnowane logiem SocialDeck pobrano milion razy.

Cena transakcji nie została ujawniona. 

Komentarz

 To już kolejny zakup Google w tym roku. Koncern przejmuje nowe przedsiębiorstwa, z których większość zajmuje się dostarczaniem wirtualnej rozrywki. Wiele mówi się o tym, że gigant z Mountain View planuje wejście na rynek serwisów społecznościowych i tym samym nawiązanie konkurencji z liderem w tym segmencie - czyli Facebookiem. To może być ciężka batalia dla kalifornijskiej firmy. Facebook ma już bowiem ugruntowaną pozycję i miliony użytkowników. Google musi zatem zaoferować coś, czego tamten nie ma, by w ten sposób przekonać do siebie internautów. Co to będzie? Z pewnością wkrótce się przekonamy.

Zgłoś błąd