News

Google prezentuje usługę Wallet dla smartfonów z Androidem

Już wkrótce urządzenia oparte na platformie Android będziemy mogli przekształcić w podręczny portfel. Kalifornijski gigant startuje z płatnościami mobilnymi.

Technologią wykorzystywaną w tym celu ma być NFC, czyli Near Field Communication. Dzięki niej smartfon będzie mógł nawiązać bezprzewodową łączność z odpowiednim czytnikiem i dopełnić formalności dotyczących transakcji.

Póki co jedynym telefonem na rynku, który obsługuje NFC jest Nexus S. Google uruchomił usługę testowo w Nowym Jorku i San Francisco. W tym celu niezbędne były umowy z partnerami - siecią Sprint, MasterCard oraz bankiem Citi.

Wszyscy użytkownicy, którzy wezmą udział w testach, otrzymają od giganta 10 dolarów na swoje pierwsze zakupy. Najprawdopodobniej źródłem przychodów Google z nowej usługi będzie procent od każdej transakcji. Ponadto korporacja będzie przechowywać historię zakupów każdego użytkownika, na podstawie której dopasuje potem najodpowiedniejsze dla niego mobilne reklamy.

Według serwisu Read Write Web NFC oraz Google Wallet w smartfonach z Androidem trafi do pozostałych krajów w przeciągu dwóch lat. 

Zgłoś błąd