News

Gigabyte wprowadza nową płytę z Z68 i złączem mSATA

Na początku tego miesiąca przedstawiciele firmy Gigabyte zapowiadali, że niedługo zaprezentują kilka płyt głównych ze złączami mSATA. Jak powiedzieli, tak zrobili. Właśnie został zaprezentowany pierwszy model o nazwie GA-Z68XP-UD3-iSSD.

Jak nazwa wskazuje, płyta korzysta z układu Intel Z68. Ma rozmiar ATX i została wykonana z wykorzystaniem technologii Ultra Durable 3, co oznacza grubszą płytkę PCB, kondensatory typu Solid, MOSFET z niskim RDS oraz dławiki z ferrytowymi rdzeniami. Wyposażona jest w złącze mSATA, do którego podłączony został dysk Intel 311 o pojemności 20 GB. Do tego dochodzi jeszcze technologia SRT (Smart Response Technology), która pozwala na tworzenie dysków hybrydowych, w których SSD stanowi cache dla najczęściej używanych aplikacji i systemu operacyjnego.

Pozostała specyfikacja płyty Gigabyte GA-Z68XP-UD3-iSSD to cztery banki pamięci DDR3-2133, osiem portów SATA (cztery 6.0 Gbps i cztery 3.0 Gbps), dwa sloty PCI-Express x16 z obsługą SLI i CrossFireX, cztery złącza USB 3.0, DualBIOS, port FireWire, Gigabit Ethernet, 8-kanałowe audio i wyjście HDMI.

Cena płyty nie jest jeszcze znana. W sprzedaży ma się pojawić w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Zgłoś błąd