News

Asus obiecuje szybsze PC-ty z dużo mniejszym zużyciem prądu

Firma Asus zaprezentowała najnowszą technologię o nazwie Dual Intelligent Processor. Producenta zapewnia, że wykorzystanie jej w najnowszych płytach głównych pozwoli na podniesienie wydajności o 37 proc. przy jednoczesnym, 80-proc. spadku zużycia energii.

Pierwszą płytą główną korzystającą z tej technologii będzie model Asus P7P55D-E Deluxe. Dual Intelligent Processor (podwójny, inteligentny procesor) to tak naprawdę dwa układy - TurboV Processing Unit (TPU) odpowiedzialny za większą wydajność oraz Energy Processing Unit (EPU), do którego zadań będzie należało ograniczenie zużycia prądu.

TPU jest odpowiedzialny za optymalizację pracy komputera bez konieczności robienia tego w sposób manualny. Producent przetestował układ na procesorze Intel Core i3-530 1,9 GHz. Normalnie zestaw uzyskał 8620 w benchmarku 3DMark Vantage. Z włączoną funkcją punkty podskoczyły do liczby 11782.

Jeśli chodzi o EPU, to obniża on moc poszczególnych podzespołów, jeśli nie ma konieczności korzystania z ich pełnej mocy. Dzieje się tak chociażby w trakcie przeglądania stron internetowych lub odbierania wiadomości e-mail. Już wkrótce na rynku pojawią się kolejne płyty główne korzystające z nowej technologii. Pełna lista wygląda następująco:


Zgłoś błąd