News

15-calowy laptop za nieco ponad 200 euro

Firma Hewlett Packard obniżyła cenę 15-calowego notebooka Compaq Presario CQ56 do 209 euro. Czyni go to najtańszym komputerem przenośnym w tym rozmiarze na europejskim rynku (z tych, które są jeszcze produkowane).

Oczywistym jest to, że specyfikacja laptopa nie powala na kolana. Trzeba jednak przyznać, że nie ma tragedii i na pewno niejedna osoba z pewnością ucieszyłaby się z takiego prezentu.

Przejdźmy jednak do konkretów. HP Compaq Presario CQ56 w tej wersji cenowej jest wyposażony w procesor AMD V140 o taktowaniu 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM, kartę graficzną HD 4250 IGP, dysk twardy o pojemności 250 GB oraz nagrywarkę DVD. Co prawda, pozbawiony jest wyjścia HDMI i czytnika kart pamięci, które są już standardem, ale przecież wiele osób poradzi sobie bez nich. Komputer z 6-komorową baterią waży 2,5 kg. Na dysku ma preinstalowany system Linux.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że za większość netbooków z procesorem Atom, 1 GB pamięci i dyskiem o pojemności 160 GB musimy zapłacić ok. 200 euro, to 15-calowy model od HP wydaje się naprawdę sensowną alternatywą.

Zgłoś błąd