News

Notebook HP nx9105

Diabeł w owczej skórze

Niedawno przedstawiliśmy Wam notebooka HP Compaq nx6110, natomiast dziś mamy przyjemność zaprezentować recenzję komputera tej samej firmy, lecz z nieco wyższej półki. Model nx9105 – o nim mowa – został stworzony z myślą o wymagającej części klientów. Projektując go postawiono na funkcjonalność i wydajność, nie zaś na mobilność, jak miało to miejsce w przypadku komputera nx6110. Czy nx9105 dorówna wydajnością nowoczesnym komputerom biurowym?

Notebook HP Compaq nx9105

Wygląd 

Laptop prezentuje się bardzo okazale. Już na samym początku mamy wrażenie ze jest to bardzo solidna, przemyślana i nowoczesna konstrukcja . Górna i dolna część obudowy wykonana jest z czarnego tworzywa, natomiast środkowa część z ciemnoszarego i srebrnego. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone, a materiały, których użyto, są dobrej jakości. Niestety, na komputerze łatwo zostawić ślady palców.

Komputer sprawia wrażenie masywnego i dużego. Po otwarciu w oczy od razu rzuca się świetna klawiatura. Przyciski działają delikatnie, skok klawiszy jest mały, dzięki czemu klawiatura sprawia wrażenie miękkiej i jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Klawisze są rozmieszczone prawie tak, jak ma to miejsce w przypadku standardowej klawiatury. Udało się to osiągnąć dzięki sporym rozmiarom komputera. Touchpad nie został wykonany tak dobrze jak klawiatura. Przyciski (odpowiednik lewego i prawego przycisku myszy) umiejscowione są pod nim, co jest dość niewygodne. Znacznie lepiej było by umieścić je w innym miejscu. Dodatkowo powierzchnia ślizgowa touchpada nie jest wystarczająco gładka.

Notebook HP Compay nx9105

Strona: 1 2 3 4 Następna
Zgłoś błąd