News

SBK 2011

Super szybkie jednoślady

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: SBK 2011
Producent: Milestone
Wydawca: Black Bean Games
Dystrybutor w Polsce: Galapagos
Wersja językowa: Polska kinowa
Data premiery na świecie: 13 maja 2011r.
Data premiery w Polsce: 13 maja 2011r.
Zalecany wiek: 6+
Wymagania sprzętowe - minimalne: Procesor 2 GHz, karta graficzna 512 MB, 2 GB pamięci RAM, 3 GB wolnego miejsca na dysku
Wymagania sprzętowe - zalecane: Procesor 2,4 GHz, karta graficzna 1024 MB, 3 GB pamięci RAM, 3 GB wolnego miejsca na dysku
Wymagania systemowe: Windows XP/Vista/7
Informacje dodatkowe: Gra dostępna na PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Są takie gry, które kompletnie mnie nie interesują i do których nie przekona mnie żaden argument. Zaliczają się do nich produkcje traktujące o wszelkiego rodzaju motocyklach, które kojarzą mi się ze szpanerskimi gośćmi bezmyślnie rozpędzającymi się na małych uliczkach w centrum miasta. Jednak z bliżej nieznanych mi przyczyn postanowiłem zagrać w SBK 2011, grę, która spełnia wszystkie kryteria znienawidzonych przeze mnie produkcji. I wygląda na to, że będę musiał zmienić zdanie.

Łatwo z moich słów wywnioskować, że nie grałem w żadną z poprzednich odsłon serii SBK, zatem ta recenzja została napisana z punktu widzenia kompletnego laika. Dziwna ta gra – takie było moje pierwsze wrażenie po uruchomieniu programu. Menu główne w tej grze, niezależnie od czasu w niej spędzonego, było dla mnie nieczytelne i dalekie od intuicyjności. Ogromnie denerwował także proces wczytywania – gra wczytuje wszystko po dwa razy. Kiedy włączymy wyścig, zacznie wczytywać tor, w połowie przerwie, aby pokazać krótki, zwykle niewiele wnoszący filmik, po czym ponownie rozpoczyna wczytywanie. Dzieje się tak za każdym razem, nawet w menu głównym. To bardzo irytujące.

SBK 2011

Grę dla pojedynczego gracza podzielono na trzy podstawowe tryby. Pierwszym i najważniejszym jest tryb Kariera, który wygląda bardzo typowo dla tego typu gier – najpierw tworzymy zawodnika, wybierając twarz, ubiór, imię itp. Następnie zostaje nam przedstawiona krótka lista zespołów, z którymi możemy podpisać kontrakt. Każdy zespół stawia przed zawodnikiem wymagania, takie jak chociażby wygranie mistrzostw. Początkowo są one bardzo łagodne i polegają na przykład na zajęciu wskazanego miejsca lub po prostu zdobyciu wyższej pozycji niż wskazany zawodnik. Wraz z postępami w grze i wzrostem naszych umiejętności, oferty będą nam składały coraz lepsze zespoły, posiadające większe fundusze, lepszy sprzęt, ale i większe wymagania.

SBK 2011

Zanim przystąpimy do wyścigu, lądujemy w boksie, gdzie możemy zmieniać ustawienia swojego motocykla, a następnie je testować. Dla mniej zmechanizowanych graczy przygotowano porady mechanika, który doradzi najlepsze ustawienia na dany tor i aktualne warunki pogodowe. Zanim przystąpimy do eliminacji, rozgrzewki i na końcu upragnionego wyścigu, możemy je wypróbować w treningu. Każdy wyścig rozgrywa się na wiernie odwzorowanych torach, takich jak: Nürburgring, Monza czy Imola.

Drugi tryb to Mistrzostwa, które polegają na uzyskiwaniu jak najlepszych pozycji w wyścigach i zdobyciu pierwszego miejsca w generalnej klasyfikacji. To bardzo standardowy tryb, który nie zaskakuje niczym nowym, lecz – w moim przekonaniu – jest znacznie ciekawszy od wyżej opisanej Kariery. Ta ostatnia jest bardzo rozbudowana. Fani SBK zapewne będą wniebowzięci, jednak mi tryb ten nie przypadł do gustu.

Strona: 1 2 3 Następna
Zgłoś błąd