News

Asus Lamborghini VX7

Luksusowy notebook dla najbardziej wymagających

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Asus Lamborghini VX7
Producent: ASUSTeK Computer Inc.
Procesor: Intel Core i7-2630QM (2 GHz, HT, 3 MB cache L3, tryb Turbo)
Pamięci RAM: 8 GB DDR3 1333 MHz CL9
Dysk twardy: 2x Seagate ST9750420AS 750 GB (7200 RPM, bufor 16 MB)
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 460M 3 GB VRAM
Platforma systemowa: Intel Huron River
Akumulator: 8-komorowy
Wymiary: 40,2 x 30,9 x 5,00 ~5.79 cm (szerokość x głębokość x wysokość)
Gwarancja: 24 miesiące

W Polsce zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się notebooki w przedziale cenowym do 3000 zł. Droższe konstrukcje zwykle kierowane są albo do graczy, albo do entuzjastów sprzętu komputerowego. Dzisiaj przyjrzymy się "wyścigowemu" notebookowi ASUSa, sygnowanemu nazwą znanej marki luksusowych samochodów Lamborghini. Jak sprawuje się VX7 i czy warto inwestować niemałe pieniądze w tego typu produkt? Tego dowiecie się z najnowszej recenzji na naszym portalu. Zapraszamy!

Wyposażenie

Choć zwykle pomijamy opis dodatków dołączonych do recenzowanego notebooka, w tym wypadku jesteśmy zmuszeni przybliżyć Wam nieco skład zestawu. Bohater naszej dzisiejszej recenzji dotarł do redakcji zapakowany w piękne, stylowe pudło z logo Lamborghini i ASUSA. Producent wskazuje w ten sposób, że sprzęt należy do grupy notebooków luksusowych. W środku, oprócz notebooka i standardowych dodatków, znajdziemy bezprzewodową myszkę. Świetnym dodatkiem jest skórzana torba dla laptopa, oczywiście także z logo włoskiej marki. Warto podkreślić, że jakość jej wykonania jest bardzo wysoka, nie jest to dodatek wciśnięty do zestawu na siłę.

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7

Specyfikacja techniczna

Asus VX7 – jak na produkt z wyższej półki przystało – wyposażony został w bardzo wydajne podzespoły. Notebook został oparty o mobilną platformę Intela o nazwie Huron River, a więc centralnym punktem bohatera naszej dzisiejszej recenzji jest procesor Intel Core i7-2630QM taktowany zegarem 2 GHz (2,9 GHz w trybie Turbo). Jest to konstrukcja mogąca obsługiwać jednocześnie do ośmiu wątków przy czterech fizycznych rdzeniach (technologia HT). Układ wykonana jest w 32-nm procesie technologicznym, wspomaga go 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu L3, a jej maksymalne TDP wynosi 45 W.

Asus Lamborghini VX7

Za wyświetlanie grafiki odpowiada wydajna karta graficzna Nivida GeForce GTX 460M w pełni kompatybilna z bibliotekami DirectX 11 oraz DirectCompute 5.0. Taktowanie rdzenia zostało ustalone na poziomie 675 MHz (1350 MHz dla Shaderów). Kartę wspomaga pokaźna ilość pamięci VRAM GDDR5 wynosząca aż 3 GB. Jej zegary to standardowo 1250 MHz. Jak na kartę "zielonych" przystało, urządzenie obsługuje technologię CUDA, dzięki której

Asus Lamborghini VX7

Dla pełnego komfortu pracy producent wyposażył swoje dziecko w aż 16 GB pamięci RAM taktowanej zegarem 1333 MHz przy opóźnieniu CL9 (dokładnie 9-9-9-24 z Command Rate równym 2T). W ASUS VX7 znajdziemy dwa 750-GB dyski twarde produkcji firmy Seagate. Talerze obu dysków kręcą się z prędkością 7200 RPM, co w znaczący sposób przekłada się na wydajność jednostki.

Asus Lamborghini VX7

Zgłoś błąd