News

ASRock Z170 Extreme6 - rzut oka

Przyglądamy się płycie głównej dedykowanej procesorom z rodziny Intel Skylake

Już za kilka dni odbędzie się premiera nowych procesorów Intel, a wraz z nią wysyp nowych modeli płyt głównych. Co prawda nie możemy jeszcze zdradzać Wam zbyt wielu szczegółów nadchodzących rozwiązań, ale z racji tego, że w nasze ręce trafiły już pierwsze sample płyt głównych z układem logiki Intel Z170, przygotowaliśmy krótki opis płyty ASRock Z170 Extreme6!

Opakowanie prezentuje się dość standardowo, utrzymane jest w podobnej koncepcji, co poprzednie modele i spełnia swoje podstawowe zadanie – znajdziemy tam najważniejsze informacje o modelu oraz opis wyróżnionych technologii i funkcji. Płyta główna ASRock Z170 Extreme6 w porównaniu do poprzednich modeli z serii Extreme różni się przede wszystkim kolorystyką. Niebieski kolor radiatorów został zastąpiony czarno-miedzianym, a podstawę płyty stanowi matowe (a nie błyszczące) PCB. W opakowaniu, poza samą płytą, znajdziemy:

ASRock Z170 Extreme6

  • skróconą broszurę instalacyjną,
  • instrukcja obsługi,
  • 4 kable SATA3,
  • zaślepkę panelu I/O,
  • mostek SLI,
  • śrubę montażową do dysków M.2,
  • płytę z oprogramowaniem oraz sterownikami.

Płyta główna ASRock Z170 Extreme6 przeznaczona jest dla procesorów Intel i3/i5/i7 6-tej generacji oraz Celeronów na Socket 1151. Póki co nie możemy jeszcze zdradzać szczegółów technicznych chipsetu Intel Z170 oraz jego specyfikacji. Możemy jednak wizualnie zaprezentować samą płytę główną.

ASRock Z170 Extreme6

ASRock Z170 Extreme6 został zaprojektowany w standardowym formacie ATX, lecz na laminacie udało się upakować przyciski Power i Reset, wyświetlacz diagnostyczny,  trzy sloty PCIe x16 oraz trzy x1. Pomiędzy pierwszym a drugim slotem PCIe x16 umieszczono ponadto złącze Ultra M.2 PCIe Gen3 x4 dedykowane najnowszym dyskom SSD.

Chłodzenie jest dość standardowe, jak na konstrukcje ASRock – wysokie radiatory z serii XXL Aluminuum Alloy na sekcji zasilania połączone ciepłowodem. Mostek południowy jest pasywnie chłodzony dość sporym radiatorem. W podobnym wzornictwie utrzymany jest ten na układzie dźwiękowym Purity Sound 3 oraz osłona nad panelem I/O.

ASRock Z170 Extreme6

Panel I/O prezentuje następująco. Widzimy aż 6 złączy USB 3.0, jedno złącze USB 3.1 typu C, jedno złącze USB 3.1 typu A, porty wideo HDMI, DisplayPort 1.2 oraz DVI-D, optyczne wyjście SPDIF, 1x port Ethernet, przycisk resetowania ustawień CMOS oraz gniazda audio.

ASRock Z170 Extreme6

Zgłoś błąd