News

ASRock Global Tour 2012

Konferencja prasowa z udziałem Fatal1ty'ego

Tak jak w zeszłym roku firma ASRock zorganizowała serię konferencji prasowych promujących ich najnowsze produkty. W miniony piątek (18 maja 2012) do Centrum Konferencyjnego "Zielna" zaproszono przedstawicieli portali komputerowych z naszego kraju. My również byliśmy tam obecni, dlatego też postanowiliśmy przygotować krótką relację z tego wydarzenia.

Część oficjalna

Podczas tegorocznego Global Tour firma ASRock postanowiła zaprezentować swoje najnowsze płyty główne oparte o chipset Intel Z77. Warto podkreślić, że producent w nowej ofercie posiada produkty dla praktycznie każdego segmentu cenowego, dzięki czemu zbudowanie platformy komputerowej z procesorem Ivy Bridge wydaje się dostępne niemal dla wszystkich.

Konferencja ASRock Global Tour 2012

Oficjalną część konferencji rozpoczął Gabor Ribacz, który zajmuje się działem sprzedaży produktów ASRock w Europie. Następnie głos zabrał Hans Derks z działu wsparcia technicznego i to właśnie on omówił nowe produkty. Obecni mogli odczuć, że główny nacisk położono na zaprezentowanie najwydajniejszych konstrukcji. Płyty główne ASRock z chipsetami Intel siódmej generacji dostępne są we wszystkich wariantach rozmiarowych – zaczynając od ATX, a kończąc na Mini-ITX.

Konferencja ASRock Global Tour 2012

Podczas prezentacji przedstawiciele ASRocka wspominali także o kilku ciekawych rozwiązaniach, jakie wprowadzają do ich płyt głównych chipsety siódmej generacji Intel. Mowa była o takich technologiach, jak np.: Lucid Virtu, Intel Smart Connect (umożliwia sprawdzanie poczty lub kont serwisów społecznościowych, gdy komputer jest uśpiony), Intel Rapid Start (szybsze wybudzanie komputera). Dodatkowo producent wykorzystał szereg usprawnień, by uczynić swoje produkty jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Spośród nich możemy wymienić XFAST 555 (pięciokrotne przyspieszenie działania pamięci RAM, niższe pingi w grach, przyspieszenie USB), ASRock Internet Flash (aktualizacja BIOS-u prosto z Internetu), ASRock OMG (zdalne zarządzanie komputerem). Warto zaznaczyć, że nowe produkty wykorzystują komponenty najwyższej jakości. Można do nich zaliczyć pozłacane japońskie kondensatory czy też cyfrowe sekcje zasilania.

Prezentacja ASRock Global Tour 2012

Prezentacja ASRock Global Tour 2012

Prezentacja ASRock Global Tour 2012

Gościem specjalnym konferencji był dwunastokrotny mistrz świata cybersportu – Johnathan Fatal1ty Wendel. Od dwóch lat jego pseudonimem są sygnowane produkty z serii Professional. Kolorystyką nawiązują do serii ROG od Asusa, i – co ważne – wcale nie są gorsze jakościowo. Johnathan opowiedział nieco o swojej współpracy z marką ASRock. Warto dodać, że nie jest to jedyna sława, z którą współpracuje firma. Z innych osób można wymienić Nicka Shih – jednego z najlepszych overclockerów oraz Write-Ra - najlepszego gracza w StarCraft II.

Prezentacja ASRock Global Tour 2012

Na konferencji obecny był również Michał Bocheński – przedstawiciel marki Kingston. Opowiedział on nieco o swoich pamięciach RAM, które jako pierwsze zostały oznaczone na liście kompatybilności z procesorami Ivy Bridge firmy Intel. Jak powszechnie wiadomo, niektóre pamięci RAM nie chcą współpracować ze wszystkimi płytami głównymi. Kingston zapewnia, że ich seria HyperX jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi konstrukcjami ASRock opartymi na chipsetach Z77.

Prezentacja ASRock Global Tour 2012

Zgłoś błąd