News

ASRock 880G Extreme3

890GX Extreme3 w przebraniu

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: ASRock 880G Extreme3
Producent: ASRock
Gniazdo procesora: AM3
Chipset: AMD 880G
Liczba faz zasilania: 4+1
Liczba gniazd pamięci: 4
Liczba slotów PCI Express 16x: 3
Liczba slotów PCI-Express 1x: 1
Liczba slotów PCI: 3
Liczba gniazd SATA: 6x SATA3, 2x eSATA
Liczba złączy wentylatorów 4 pin: 2
Liczba złączy wentylatorów 3 pin: 3
Liczba gniazd USB (tylny panel): 4x USB 2.0, 2x USB 3.0
Regulacja HTT: 150-500 MHz
Maksymalne stabilne HTT przy uruchamianiu: 330
Regulacja napięcia Phenom: 0,6-2,0 V ze skokiem co 0,0125 V
Regulacja napięcia Phenom (kontroler): 0,6-1,55 V ze skokiem co 0,0125 V
Magistrala danych: HT 3.0
Gwarancja: 24 mc
Informacje dodatkowe: Pasywnie chłodzona sekcja zasilania

W świecie motoryzacji często zdarza się, że koncerny produkują auta, których konstrukcja jest bardzo podobna, jednakże finalny produkt sprzedawany jest pod różnymi markami. Dzięki temu producenci mogą zaoszczędzić ogromne kwoty przeznaczane na badania. Ta oszczędność z kolei przekłada się na niższe ceny dla klientów. Czy w branży komputerowej jest podobnie? Zapraszamy do testu płyty ASRock 880G Extreme3!

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu marka ASRock kojarzona była z produktami nienajlepszej jakości. Wyprodukowane płyty główne były co prawda tanie, jednak oferowane przez nie możliwości – tak samo zresztą, jak bezawaryjność – nie rzucały na kolana. Sytuacja zmieniła się wraz z premierą podstawki LGA 1156, kiedy to światło dzienne ujrzała nowa seria płyt głównych, stworzonych zgodnie z najnowszymi standardami firmy.

Metamorfoza przebiegła w kilku kierunkach. Po pierwsze popracowano nad stylistyką produktów, przez co zdecydowana większość konstrukcji tworzona jest na bazie czarnego laminatu z dodatkami w kolorach niebieskim i białym. Drugą rzeczą, na którą postawiono, jest obsługa najnowszych technologii odpowiedzialnych za wydajność, energooszczędność, a także wygodę użytkowania. Założono też, że cena nie powinna ulec zmianie.

ASRock 880G Extreme3

Jednym z efektów wprowadzonych zmian była testowana niedawno na łamach naszego portalu płyta główna ASRock 890GX Extreme3. Przypomnijmy, że została ona wyposażona w chipset AMD 890GX, sześć złączy SATA3 oraz dwa USB 3.0. Ponadto charakteryzowała się ona dobrym rozplanowaniem elementów oraz bezproblemową obsługą. Model 880G Extreme3 – bohater naszego testu – na rynku pojawił się nieco później. Okazał się on jednak bardzo podobny do silniejszego brata. Jak bardzo?

ASRock 880G Extreme3

Powyższe zdjęcie przedstawia obie płyty. Podobne? Na pierwszy rzut oka płyty mogą wydawać się identyczne. I nie jest to mylne wrażenie, bo płyty rzeczywiście są identyczne! Owszem, różnią się one nazwą, ale jak widać na poniższym zdjęciu…

ASRock 880G Extreme3

…w rzeczywistości mamy do czynienia z modelem 890GX Extreme3. Nadszedł czas, by przejść do dokładniejszego opisu płyty.

Opakowanie i wyposażenie

Opakowanie, w którym sprzedawany jest ASRock 880G Extreme3, jest ciut mniejsze niż to, w którym nabyć można model wyższy. Wygląda ono jednak bardzo podobnie i można znaleźć na nim niemal identyczne informacje, np. o obsłudze CrossFireX, procesorów sześciordzeniowych oraz zastosowaniu technologii True333.

ASRock 880G Extreme3

Dołączone wyposażenie składa się z czerech taśm SATA, blaszanej osłonki tylnego panelu, śledzia z wyprowadzonym nań złączem eSATA, instrukcji oraz płyty ze sterownikami. W porównaniu do modelu 890GX Extreme3 zabrakło jedynie przejściówki zasilania Molex/SATA.

ASRock 880G Extreme3

Zgłoś błąd