News

Xplova X5: pierwszy komputer rowerowy z funkcją nagrywania wideo

Xplova, firma w całości należąca do Acer, ogłosiła wprowadzenie komputera X5 dla zapalonych cyklistów oraz aplikacji Xplova Moment, dla tych, którzy z roweru korzystają okazjonalnie. Xplova X5 to pierwszy na rynku komputer rowerowy z możliwością rejestracji wideo, dedykowany rosnącemu rynkowi wielbicieli dwóch kółek.

W miniony czwartek 21 kwietnia w Nowym Jorku odbyła się globalna konferencja prasowa next@acer, podczas której Acer zaprezentował swoje nowości. Wśród nich znalazły się najnowsze urządzenia Predator, notebooki Aspire, Chromebook 14 czy projektory F7. Nie zabrakło również innowacyjnego komputera, który trafi na rynek jak produkt firmy Xplova, należącej do Acer. 

Xplova X5 został wyposażony w szerokokątną kamerę do rejestracji ekscytujących momentów na trasie. Inteligentne algorytmy pozwalają rowerzystom automatycznie nagrywać 3-sekundowe filmy w oparciu o predefiniowane parametry, takie jak prędkość, tętno, współrzędne GPS, a nawet obiekty wzdłuż trasy. Nagrywanie można również uruchomić ręcznie, a użytkownik może wybrać i połączyć do ośmiu klipów, by stworzyć niepowtarzalny film, który można udostępnić za pośrednictwem mediów społecznościowych. Filmy nagrywane są w rozdzielczości 720p, a kolorowy wyświetlacz transfleksyjny pozwala na komfortowe użytkowanie nawet w ostrym słońcu.

Jako rozwiązanie sprzętowe zintegrowane z oprogramowaniem i usługami, Xplova X5 wyposażona jest w Smart Sign Guidance™, który synchronizuje i przechowuje ulubione trasy rowerzysty bezpośrednio na stronie Xplova.com. Umożliwia to szczegółowe opracowywanie tras podróży obejmujących ciekawe obiekty, zachowywanie trasy w chmurze i odtworzenie na komputerze rowerowym X5. Doświadczeni cykliści docenią Smart Sign Guidance™ przy planowaniu tras treningowych i stromych podjazdów, co pozwoli im zdynamizować sesje treningowe. Smart Sign Guidance™ współpracuje również z aplikacją Xplova Moment. Jej użytkownicy mogą pobierać trasy z całego świata udostępniane przez członków społeczności Xplova.

Xplova X5 Live Dashboard działa jak kokpit i prezentuje osiągi rowerzysty w czasie rzeczywistym. Wyświetla parametry, których rowerzysta potrzebuje w zasięgu wzroku, takie jak: szybkość, tętno, trasa etc. Dostępny jest też spersonalizowany widok prezentujący szczegółową analizę i porównanie prędkości, tętna, pozycji w wyścigu, odległości, czasu trwania wycieczki, które pomagają cyklistom zmaksymalizować wysiłek i udoskonalać swoje treningi. Monitoring GPS w czasie rzeczywistym stanowi również dodatkową funkcję dla cyklistów drużynowych, którzy dążą równocześnie do indywidualnych osiągnięć. Dzięki klasie wodoodporności IPX7, rowerzyści nie muszą martwić się o ochronę X5 w dowolnych warunkach pogodowych i mogą korzystać z danych wyświetlanych przez Live Dashboard nawet w ulewnym deszczu.

Jeżeli chodzi o samą aplikację Xplova Moment, to oferuje ona cztery wymienione poniżej funkcje pozwalające znacznie wzbogacić wycieczkę rowerową:

  • Znajdź mnie: Łącz się z przyjaciółmi, by w czasie rzeczywistym wyświetlać lokalizację GPS wszystkich uczestników wyprawy, zwiększać bezpieczeństwo oraz umożliwić grę w „złap mnie, jeśli potrafisz” w trakcie podróży. 
  • Zapamiętaj mnie: Wybieraj klipy z kluczowymi momentami swojej wycieczki rowerowej i umieszczaj je na portalach społecznościowych, by podzielić się wrażeniami z rodziną i przyjaciółmi. 
  • Prowadź mnie: Podążaj po popularnych widowiskowych trasach zaproponowanych przez innych członków społeczności Xplova. Odkrywaj nowe obiekty i piękne widoki starannie wybrane przez lokalnych rowerzystów.  
  • Wyzwij mnie: Ścigaj się o najlepszy czas na trasie. Rzucaj innym rowerzystom wirtualne wyzwania, by poprawiali czasy przejazdu na znanych im już trasach. 

Xplova X5 będzie dostępny w regionie EMEA (kraje leżące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki) w cenie 399 euro.

Zgłoś błąd