News

Xiaomi prezentuje smartfon Redmi Note 3 oraz tablet Mi Pad 2

Tablet Mi Pad zadebiutował w maju 2014 roku, przyszła więc pora na jego następcę. Po długich oczekiwaniach Xiaomi w końcu zaprezentowało drugą generację urządzenia. Chiński producent nie zapomniał również o smartfonie Redmi Note 3, którego poprzednik (wprowadzony na rynek zaledwie trzy miesiące temu) sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Xiaomi to chiński producent smartfonów istniejący na rynku od pięciu lat. Mimo tak krótkiego stażu przedsiębiorstwo podbija rynek telefonów komórkowych i znajduje się na liście największych producentów smartfonów na świecie.

Smartfon Redmi Note 2 zadebiutował w sierpniu i w ciągu pierwszych 12 godzin sprzedano aż 800 tysięcy egzemplarzy. Dlaczego więc producent tak szybko zdecydował się na wprowadzenie jego następcy, a nie dodatkowego wariantu, np. Note 2 Pro? Tak jak zapowiadano wcześniej, Redmi Note 3 jest zupełnie nowym smartfonem, zarówno w kwestii designu jak i zastosowanych komponentów.

Xiaomi Redmi Note 3

Specyfikacja urządzenia obejmuje 5,5-calowy wyświetlacz 1080p oraz dwa aparaty – przedni o rozdzielczości 5 Mpx oraz tylny – 13 Mpx. Pod metalową obudową znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Helio X10, 2 lub 3 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB miejsca na dane, a także niewymienną baterię o pojemności aż 4000 mAh.

Xiaomi Redmi Note 3

Sprzedaż smartfona rozpocznie się 27 listopada, a jego cena wyniesie 140 dolarów za wariant 2GB/16GB, natomiast za wersję 3GB/32GB zapłacimy 172 dolary.

Mi Pad 2 to druga generacja tabletu zaprezentowanego w maju ubiegłego roku. Dzięki nowoczesnej aluminiowej konstrukcji oraz dobrym stosunku ceny do jakości tablet ma szansę osiągnąć sukces. Niestety, tak jak większość urządzeń od Xiaomi, Mi Pad 2 nie będzie oficjalnie dostępny na rynkach zachodnich (przynajmniej na początku).

Xiaomi Mi Pad 2

Mimo to warto zwrócić na jego specyfikację, z której wynika, że najnowszy tablet chińskiego producenta otrzyma 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 1536 x 2048 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom X5-Z8500, 2 GB pamięci RAM oraz 16 lub 64 GB miejsca na dane. Zdjęcia wykonamy aparatem przednim (5 Mpx) lub tylnym (8 Mpx). Bateria o pojemności 6010 mAh wspiera technologię szybkiego ładowania i według producenta zapewni nawet 12 godzin odtwarzania wideo online. Całośc została zamknięta w aluminiowej obudowie.

Xiaomi Mi Pad 2

Warto dodać, że do wyboru są także różne systemy operacyjne: Android lub Windows 10 (oferowany w przypadku wersji z 64 GB pamięci).

Ceny tabletu wyglądają następująco:

Xiaomi Mi Pad 2 16 GB – 156 dolarów

Xiaomi Mi Pad 2 64 GB (zarówno na Androidzie jak i Windows 10) – 203 dolary

Zgłoś błąd